Pirita TOP-i juures aastaid tühjalt seisnud alale kerkivad kortermajad

Siia kerkib Regati elamukvartal
Siia kerkib Regati elamukvartal Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Arendaja hakkab Tallinnas Pirita purjespordikeskuse (Pirita TOP) naabruses aastaid kasutuseta seisnud alale järgmise aasta alguses ehitama nelja hoonet, tulevikus lisandub sinna veel kolm elumaja.

2013. aastal kehtestatud detailplaneeringu kohaselt pidi Regati puiestee 1/3/5 asuvad olemasolevad hooned rekonstrueeritama ning praeguste parkimisplatside asemele rajatama rannapromenaad, veekeskus, korterelamud ja ärihooned, et sellest kujuneks Pirita keskus. Kinnistu eelmine omanik oli Pirita Promenaad OÜ.

Liven ostis Regati puiestee 3 kinnistu 2021. aastal avalikul kohtutäituri pakkumisel 12 miljoni euroga. Tegemist on alaga, mis seisis aastaid muutusteta.

Nüüd on arendaja müüki pannud Regati puiestee 3 rajatavad neli kolmekorruselist kortermaja, mida reklaamitakse maakütte, päiksepaneelide ja mere lähedusega. Tulevikus lisandub alale veel kolm maja.

Siia kerkib Regati elamukvartal Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Liveni tegevjuht Andero Laur ütles ERR-ile, et esimeses etapis ehitatakse 108 korterit ja järgmises 112. Avalikku müüki alustati mais.

"Ehitusega veel alustatud ei ole, ehitus algab järgmise aasta alguses. Majad valmivad 2025. aasta jooksul," sõnas ta.

Korterid on ühe- kuni kuuetoalised ja nende hind jääb vahemikku 218 000 eurost kuni 2 175 000 euroni. Ruutmeetrihind algab 4500 eurost, kuid neis korterites, millel on mere- ja linnavaade ning suur terrass, maksab ruutmeeter üle 10 000 euro.

Praeguseks on ligi 40 protsenti korteritest Lauri sõnul juba broneeritud.

Äripindu on arenduses kavandatud 2200 ruutmeetrile ja sinna on plaanitud restoran, kohvik ja muud teeninduspinnad.

Regati puiestee 3 krunt. Autor/allikas: Pirita LOV

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: