Eesti abiorganisatsiooni konvoi jäi Ukrainas Vene raketilöögi alla

{{1696609440000 | amCalendar}}
Foto: MTÜ Vaba Ukraina

MTÜ Vaba Ukraina ja Ukraina Abi MTÜ ühiskonvoi jäi reedel Ukrainas Vene raketilöögi alla. Eesti vabatahtlikud tõsiselt kannatada ei saanud.

"Täna hommikul jäi meie ja Ukraina Abi MTÜ ühiskonvoi vaenlase raketilöögi alla. Poiste sõnul kukkus Iskander neist paarikümne meetri kaugusele. Kõik sõidukid hävinesid, poisid jäid napilt õnneks ellu ja terveks. Abistame neid vastavalt vajadusele koos oma koostööpartneritega Ukrainas," teatas MTÜ Vaba Ukraina sotsiaalmeedias.

"Päris inimkaotusteta kahjuks siiski ei pääsenud, naabermajas hukkus kaks väikest last," lisas organisatsioon.

MTÜ Ukraina Abi esindaja Lennart Bergström kirjeldas juhtunut "Aktuaalsele kaamerale": "Jõudsime eelneval õhtul Harkivisse. Meeskond sättis ennast magama. Plaan oli alustada varahommikul teed Kiievi poole. Mina ärkasin meestest tund aega varem üles, et minna järele teisele meeskonnaliikmele linna peale. Kaks meeskonnaliiget magasid korteris. Mina ise panin oma seljakotid ja riidekotid MTÜ bussi ära ja otsustasin, et võtan hoopis teise auto, millega lähen sõbrale järele. Ja nii kui ma jõudsin lahkuda, siis umbes kolme minuti jooksul oli bussist kümne meetri kaugusel Iskanderi raketi tabamus."

Bergström kinnitas, et meeskonnaliikmed said kergemaid vigastusi ja on tagasi tööl.

"Meeskonnaliikmed said kergeid vigastusi – klaasivigastusi ja natukene said põrutada. Kuna korteris oli äärmiselt suur ülerõhk, siis seinad olid kummis, mööbel laiali, klaasid purunenud. Üks esindaja oli Vaba Ukrainast ja ülejäänud olid MTÜ Ukraina Abist. Meeskonnaliikmed on rivis tagasi. Oleme tagaisteel ja jätkame oma tööd," rääkis ta.

Raketilöögis said kannatada rahvusvahelise leegioni autod ja Bergströmi isiklik buss.

"Kaks autot on täielikult hävinenud ja kaks autot said suuri kahjustusi, aga on taastamiskõlblikud. Aga see võtab aega," ütles ta.

Toimetaja: Merili Nael, Tarmo Maiberg

Allikas: MTÜ Vaba Ukraina, "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: