Soome leidis merest raske eseme, mis võis kahjustada gaasitoru

Soome laht.
Soome laht. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Soome keskkriminaalpolitsei (KRP) teatas, et leidis merest raske eseme, mis võis kahjustada Soomet ja Eestit ühendavat gaasitoru.

KRP teatas, et uurib, kas merest leitud ese on seotud gaasijuhtme kahjustustega, vahendas Yle. 

"Uurimine on kinnitanud, et kahjustuse põhjustas väline mehaaniline jõud ning olemasoleva informatsiooni põhjal pole põhjust kahtlustada, et toru purunemise põhjustas plahvatus", ütles uurimist juhtiv kriminaalkomissar Risto Lohi 

Politsei teatas, et leidis raske eseme ja võimud uurivad nüüd, kas see ese on seotud gaasijuhtme kahjustustega. 

See objekt asub sügaval merepõhjas ja seetõttu pole veel võimalik kindlaks teha, millega on tegemist. Lohi sõnul plaanivad võimud eseme tõsta merest välja ja hakkavad seda siis uurima. 

Politsei selgitas samuti välja, et Hongkongi lipu all seilav konteinerlaev Newnew Polar Bear oli Balticconnectori purunemise ajal selles piirkonnas. Politsei uurib nüüd laeva võimalikku seotust gaasitoru lekkega. Soome teeb selles koostööd Hiina võimudega. 

8. oktoobri öösel hakkas merepõhjas lekkima Eesti ja Soome vaheline gaasitoru Balticconnector. Samas oli kahjustada saanud ka sidekaabel. Kui Soome vetes asuva gaasitoru lõhkumist uurib Soome, siis Eesti vetes toimunud kaabli kahjustamist uurivad Eesti võimud.

Soome keskkriminaalpolitsei on öelnud, et Soomet ja Eestit ühendav gaasitoru sai kannatada ilmselt mehaanilise kahjustuse tõttu ning tõenäoliselt ei olnud tegemist plahvatusega.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: