Rootsi teatel sai sidekaabel kahjustada välise jõu tõttu

Soome laht
Soome laht Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Rootsi ja Eesti vaheline sidekaabel sai hiljuti kahjustada ning Rootsi kaitseministeerium teatas, et tegemist on välistegevuse tagajärjega.

Rootsi kaitseministeerium teatas, et on kinnitatud, et sidekaabel sai kahjustada välise jõu või diversiooni tõttu. NATO suurendas oma kohalolekut Läänemerel, kasutades selleks miinitõrjelaeva ja suurendas õhuseiret.

8. oktoobri öösel hakkas merepõhjas lekkima Eesti ja Soome vaheline gaasitoru Balticconnector. Samas oli kahjustada saanud ka sidekaabel. Kui Soome vetes asuva gaasitoru lõhkumist uurib Soome, siis Eesti vetes toimunud kaabli kahjustamist uurivad Eesti võimud.

Soome keskkriminaalpolitsei on öelnud, et Soomet ja Eestit ühendav gaasitoru sai kannatada ilmselt mehaanilise kahjustuse tõttu ning tõenäoliselt ei olnud tegemist plahvatusega.

Eesti ja Rootsi vaheline sidekaabel sai kahjustada 7. oktoobril, rikke asukoht oli Hiiumaast umbes 50 kilomeetrit Rootsi poole. Kaabli omanik, Rootsi firma Arelion parandas rikke mõne päeva jooksul.

SVT teatel möödusid Hongkongi lipu all seilav Newnew Polar Bear ja Sevmorput mõlemad 7. oktoobril üle Eesti-Rootsi kaabli purunemiskoha.

Samad alused viibisid mõned tunnid hiljem ka piirkonnas, kus ööl vastu 8. oktoobrit purunes Balticconnector.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: