Riik võttis Narva punatanki kaitsjatelt relvaloa ära

Narva tankimonument.
Narva tankimonument. Autor/allikas: Tatjana Gassova/ERR

Pärast eelmise aasta augustis Narvast Nõukogude tankimonumendi ning teiste punasümbolite äraviimist tühistas politsei- ja piirivalveamet (PPA) Ida-Virumaal kolme inimese relvaloa, kuna nad olid aktiivselt tegutsenud tanki äraviimise vastu ning politsei hinnangul ohustasid sellega avalikku korda ja riigi julgeolekut.

Üks kinnipeetu, Stanislav, vaidlustas politsei otsuse kohtus, väites, et politsei pole esitanud ühtegi tõendit, mis kinnitaks tema tegevust, mis ohustaks riigi julgeolekut, kirjutas Põhjarannik.

Tartu halduskohus ütles, et kuna kaebaja peeti politsei poolt kinni massiliste korratuste organiseerimise, ettevalmistamise ning neis osalemise ärahoidmiseks, siis võib ta tulirelva omajana ohustada avalikku korda ja Eesti Vabariigi julgeolekut.

Tartu halduskohus nentis, et mälestusmärgi "Tank T-34" puhul on tegemist Nõukogude okupatsioonivõimu sõjamonumendiga, mis olukorras, kus Venemaa on sõjaliselt tunginud Ukrainasse, on aktiivse terrori sümbol.

Kohus tõdes, et kaebaja kui relvaloa omaja suhtes on põhjendatud kahtlus, et ta võib ohustada Eesti Vabariigi julgeolekut.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: