Kreml vallandas TASS-i juhi karistuseks Wagneri mässu kajastamise eest

Sergei Mihhailov koos Vladimir Putiniga 2019. aastal Peterburi rahvusvahelisel majandusfoorumil.
Sergei Mihhailov koos Vladimir Putiniga 2019. aastal Peterburi rahvusvahelisel majandusfoorumil. Autor/allikas: Yuri Kochetkov/Pool via REUTERS/Scanpix

Juuli alguses, kümme päeva pärast palgasõdurite rühmituse Wagner mässu, vallandas Kreml Vene riikliku uudisteagentuuri TASS juht Sergei Mihhailovi karistuseks mässu kajastamise eest, vahendas Moscow Times, viidates olukorraga kursis olevatele allikatele.

Juunis korraldas Wagneri juht Jevgeni Prigožin riigipöördekatse Venemaa sõjaväejuhtide vastu. Kümme päeva hiljem vallandas Venemaa asepeaminister Dmitri Tšernõšenko Mihhailovi, ehkki viimase ametist lahkumist nimetati vabatahtlikuks, kirjutas Politico.

Tšernõšenko teatas TASS-i uue peadirektori ametisse nimetamisest ja selleks sai Andrei Kondrašov, kes varem töötas Ülevenemaalises Riiklikus Ringhäälingukompaniis (VGTRK) ja oli valimiste ajal Venemaa juhi Vladimir Putini valimiste pressiesindaja.

Kreml, mis hoiab ranget kontrolli riigi- ja erameedia üle, ei olnud rahul, et TASS-is polnud piisavalt Kremli-meelseid kajastusi, vahendas Moscow Times, viidates TASS-i ja Venemaa valitsuse allikatele. TASS oli esimene meediakanal, mis avaldas 24. juunil fotod Wagneri võitlejatest, kes hõivasid Doni-äärse Rostovi kesklinna ja blokeerisid Lõuna sõjaväeringkonna peakorteri, mis on Ukraina sõja juhtimiskeskus, teatas ajaleht.

"TASS käsitles seda kõike liiga üksikasjalikult ja kiiresti. Neid tabas mingi hullus. Nad unustasid, et nende põhiülesanne pole uudistest teatada, nende eesmärk on luua Kremlile ideoloogiliselt korrektne narratiiv," tsiteeris Moscow Times anonüümset Venemaa valitsusametnikku.

Mihhailov ei vastanud ajalehe küsimusele, mis olid tema tagasiastumise põhjused.

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov eitas Mihhailovi vallandamist.

"Ei, see kõik on vale," vastas Peskov küsimusele, kas Mihhailov vallandati.

Päringule, miks Mihhailov tagasi astus, Peskov ei vastanud.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: