Valitsus sidus seitse eelnõu usaldusküsimusega

Stenbocki maja
Stenbocki maja Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Peaminister Kaja Kallas tegi neljapäeval ettepaneku siduda seitse riigikogu menetluses olevat valitsuse algatatud eelnõud usaldusküsimusega ning arutada neid riigikogu täiskogus 21. ja 22. novembril.

Teisipäeva, 21. novembri päevakorda palub valitsus kavandada sotsiaalhoolekande seaduse muutmise eelnõu, ravimiseaduse ja tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muutmise eelnõu ning ravikindlustuse seaduse täiendamise eelnõu.

Kolmapäeva, 22. novembri päevakorda palus valitsus riigikogul kavandada maamaksuseaduse ja maksukorralduse seaduse eelnõu, ravimiseaduse, ravikindlustuse seaduse ja tervishoiuteenuste korraldamise eelnõu, maapõueseaduse muutmise eelnõu ning liiklusseaduse ja autoveoseaduse muutmise eelnõu.

Kui valitsus seob tema poolt algatatud eelnõu vastuvõtmise usaldusküsimusega enne eelnõu teist lugemist, võtab ta üle juhtivkomisjoni töö ja riigikogu esimees edastab valitsusele kõik eelnõule esitatud muudatusettepanekud. Seejärel koostab valitsus eelnõu uue teksti, muudatusettepanekute loetelu ja seletuskirja.

Eelnõu arutamisel muudatusettepanekuid hääletamisele ei panda ning eelnõu läheb lõpphääletusele.

Kui riigikogu usaldusküsimusega seotud eelnõu vastu ei võta, tingib see valitsuse tagasiastumise.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: