Gruusia president: ekspeaminister Ivanišvili mõjutab riigi poliitikat

Salome Zurabišvili
Salome Zurabišvili Autor/allikas: SCANPIX/AFP/DANIEL MIHAILESCU

Gruusia president Salome Zurabišvili usub, et riigi endisel peaministril, miljardär Bidzina Ivanišvilil on riigis suur mõjuvõim, oligarhi võimust võib vabaneda vabade parlamendivalimiste korraldamisega 2024. aastal ja Euroopa-meelsete jõudude võimuletulekuga.

"Gruusia poliitikas ei ole ühtegi teist oligarhi peale Ivanišvili. Ivanišvili tugev mõju praegustele Gruusia valitsejatele on ilmselge," ütles Zurabišvili usutluses Prantsuse ajalehele Le Monde.

Samas märkis ta, et ei tea Ivanišvili tegelikust sekkumisest Gruusia majandusse.

Presidendi sõnul võib oligarhi võimust vabanemine Gruusias toimuda vabade parlamendivalimiste korraldamisega 2024. aastal ja Euroopa-meelsete jõudude võimuletulekuga.

Vastuseks küsimusele, et ta sai presidendiks tänu Ivanišvilile ja tema asutatud erakonnale Gruusia Unistus, kinnitas Zurabišvili, et ilma selle toetuseta poleks ta 2018. aasta valimistel presidendiks saanud, kuid erinevalt tänasest valitsusest ajab ta iseseisvat poliitikat.

Zurabišvili ja valitsuse suhted halvenesid järsult tänavu kevadel, kui ta süüdistas parlamendis esinedes praegusi võimuesindajaid riigi poliitilise kursi muutmises Euroopaga lõimumiselt Venemaale lähenemisele.

Valitsuspartei Gruusia Unistus alustas oktoobris parlamendis presidendi tagandamismenetlust, kuid protseduur ebaõnnestus piisava hulga parlamendiliikmete häälte puudumise tõttu.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: