X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Hilisõhtul algav lumesadu ja tuisk muudavad teeolud taas keeruliseks

Lumised Tallinna tänavad 28. novembri hommikul
Lumised Tallinna tänavad 28. novembri hommikul Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kolmapäeva õhtul Kagu-Eestist algav lumesadu laieneb öösel üle Eesti ning tugevnev kirdetuul toob kaasa tuisu. Öösel on lumesadu ja tuisk tugevam Lõuna-Eestis, hommikul ka Lääne ja Põhja-Eestis.

Kagu-Eestis võib prognoosi järgi juurde sadada kuni 12 cm lund ning sadu jätkub ka homse päeva jooksul üle Eesti.   

"Tuletame liiklejatele meelde, et teeolud muutuvad taas keeruliseks tuisu ja juurde tuleva lume tõttu. Seega enne liiklema minemist tasub mõelda, kas see on vajalik," ütles transpordiameti liiklusjuhtimiskeskuse juhataja Siim Vaikmaa. 

Kui liiklema minna, siis transpordiamet soovitab kindlasti varuda sõiduks tavapärasest oluliselt rohkem aega või võimalusel lükata sõit edasi. Kindlasti tuleb jälgida teeolusid ja valida sellele vastav sõidukiirus ja -stiil. Talviste teeolude puhul ei ole suurim lubatud kiirus kohustuslik. 

Teehooldajad on kogu tehnikaga väljas, ent kõikide teede puhastamine võtab aega, sest saju ja tuisu tõttu kattub teepind peagi uuesti lumega. Samuti võib tugev tuul tekitada tuisuvaale, mis raskendab liiklemist. 

Lisaks keerulistele teeoludele peavad sõidukijuhid arvestama ka teehooldusmasinate ja nende eripäradega. Hooldemasinale vastu sõites tuleb hoida tee serva, sest sahk ulatub üle tee telgjoone, et tee keskele ei jääks valli. Alustades hooldemasinast möödasõitu, tuleb veenduda selle ohutuses ning arvestada, et hooldemasinast eespool olev tee võib olla hooldamata. 

Enne sõidu alustamist soovitab transpordiamet vaadata teeolusid portaalist www.tarktee.ee

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: