X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kulla hind on tõusnud ajalooliselt kõrgeimale tasemele

Kulla troiuntsid.
Kulla troiuntsid. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/MIKE SEGAR

Kulla hind tõusis esmaspäeval ajalooliselt kõrgeimale tasemele. Põhjusteks peetakse nõrgenenud dollarit ja investorite uskumust, et keskpangad hakkavad varsti intressimäärasid langetama.

Esmaspäeval maksis üks troiunts kulda 2111 dollarit, mis on ajalooliselt kõrgeim hind. Eelmine rekord oli püstitatud 2020. aasta augustis, kui kulla hinnaks oli 2 072,49 dollarit troiuntsi kohta.

Siiski ei püsinud kulla hind ajaloolise kõrgtaseme juures kaua ning langes tagasi 2 064 dollarini troiuntsi kohta. Üks troiunts on ligikaudu 31,19 grammi.

2020. aasta kulla hinnatipu põhjus oli koroonapandeemia, mis sundis investoreid otsima turvalisemat varaklassi oma säästude paigutamiseks.

Kulla hind pööras tõusule eelmise aasta lõpus, kui keskpangad hakkasid ostma kulda. Lisaks panustasid kulla hinnatõusu geopoliitilised pinged seoses Venemaa sõjaga Ukraina vastu. See lisanõudlus aitas väärismetalli hinnal kasvada vaatamata samal ajal tõusnud intressimääradele. Tavaliselt langeb kulla hind koos intressimäärade tõusuga, sest erinevalt väärtpaberitest ei kaasne kulda investeerimisega intressitulu.

Nüüd tõuseb kulla hind veelgi, sest inflatsioon on USA-s langenud ja investorid eeldavad, et föderaalreserv hakkab intressimäärasid varsti langetama. Samuti nõrgenes viimase kuu jooksul dollari kurss mitme teise olulise valuuta, kaasa arvatud euro suhtes.

Toimetaja: Mark Gerassimenko

Allikas: Financial Times

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: