X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Simson ei poolda Eestisse taastuvenergia toeks tuumajaama rajamist

Foto: Christophe Licoppe/Euroopa Komisjon

Enam kui 120 riiki on liitunud Euroopa Komisjoni algatusega, mille kohaselt tuleks aastakümne lõpus maailmas lisanduv energiavajadus katta ainult taastuvenergiaga, teatas rahvusvahelisel kliimakonverentsil Dubais Komisjoni energiavolinik Kadri Simson.

Simson ütles "Aktuaalsele kaamerale", et ei poolda Eestis taastuvenergia toeks tuumajaama rajamist, sest taastuvenergia tootmise ebaühtlust saab tasakaalustada ka mujal asuvate tuumajaamadega.

"Pikemas perspektiivis, ma arvan, et tuuleenergia võib olla tasakaalustatud tuumaelektrijaamadega. Eesti tänased elektritarbijad saavad ka osa sellest, et nii Soomes kui ka Rootsis on tuumaelektrijaamad. Paremini ühendatud elektriturg tagab ka selle, et igas liikmesriigis ei pea olema oma tuumaelektrijaama. Paremini ühendatud elektriturg loomulikult vajab uusi ühendusi ja Euroopa Liidu poolt me just lisasime Estlink 3 uueks projektiks, millel on õigus saada ka Euroopa Liidu kaasrahastust," lausus Simson.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: