X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Vahetus Kaitseliidu ülem

Tallinnas Vabaduse väljakul toimus reedel Kaitseliidu ülema vahetustseremoonia, kus kindralmajor Riho Ühtegi andis Kaitseliidu juhtimise üle kindralmajor Ilmar Tammele.

Tseremoonial osalesid koos kaitseliitlastega ka president Alar Karis, riigikogu esimees Lauri Hussar, kaitseminister Hanno Pevkur, kaitseväe juhataja kindral Martin Herem ja teised kutsutud külalised.

Kaitseliidu senine ülem Riho Ühtegi läks alates 15. detsembrist reservi.

Kindralmajor Tamm oli siiani kaitseväe juhataja asetäitja ning on olnud Kaitseliidu peastaabi ülem aastatel 2013-2018. Tamm on lisaks juhtinud ka üksik-sidepataljoni, kaitsejõudude peastaabi sideosakonda, kaitsejõudude peastaabi side- ja infosüsteemide osakonda, NATO Küberkaitse koostöökeskust ja Balti Kaitsekolledžit.

Tamm alustas oma kaitseväeteenistust 1992. aastal Kalevi jalaväepataljoni ajateenijana, kust suundus õppima Soome maakaitse kõrgkooli. Samas koolis on ta lõpetanud ka vanemstaabiohvitseri kursuse. Neljanda taseme sõjalise hariduse omandas ta Londonis asuvas kuninglikus kaitsekolledžis.

Tamm on osalenud rahvusvahelisel sõjalisel operatsioonil Afganistanis. Teda on muu hulgas tunnustatud Kotkaristi V klassi teenetemärgiga, kaitseministeeriumi teeneteristi kolmanda klassiga, kaitseväe eeskujuliku teenistuse ristiga, kaitseväe teenetemedaliga kaitsealaste teenete eest, kaitseväe teeneteristiga riigikaitseliste teenete eest ning Kaitseliidu Valgeristi teise klassiga ja Kaitseliidu eriteenete medaliga.

Kaitseliidu seaduse kohaselt juhib Kaitseliitu selle ülem, kes allub vahetult kaitseväe juhatajale. Kaitseliidu ülema nimetab ametisse ja vabastab ametikohalt valitsus kaitseministri ja kaitseväe juhataja ühisel ettepanekul, kuulates ära Kaitseliidu vanematekogu arvamuse.

Kaitseminister Pevkur ja kaitseväe juhataja kindral Herem tutvustavad kindralmajor Tamme kandidatuuri Kaitseliidu vanematekogule 24. novembril.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: