X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Uus aasta saabus Eestis paljudes paikades ametliku ilutulestikuta

Foto: Rene Kundla/ERR

Nagu viimastel aastatel tavaks, võeti uus aasta Eestis vastu peamiselt ametliku ilutulestikuta, kuid inimeste enda eestvedamisel lasti ka tulevärki.

Tallinnas Vabaduse väljakul saadeti vana aasta ära kolm tundi kestva kontserdiga. Nagu ka eelmisel aastal, ei olnud pealinnas ametlikku ilutulestikku, vaid uus aasta võeti vastu valgusetendusega.

Tartu linn ei korraldanud ilutulestikku juba neljandat aastat, selle asemel sai Vabaduse puiesteele seatud laval näha muusikalisi valgusetendusi, mille järel kõlasid linnapea ja presidendi videotervitus. Südalinn oli rahvast täis ja inimesed korraldasid ise võimsa ilutulestiku. Valgusmänguga etendusi korrati samal laval ka 1. jaanuari õhtul.

Kuigi ka Saaremaa vald ei panusta juba mitmendat aastat ilutulestiku korraldamisse, siis sellest hoolimata ei jäänud kuressaarlastel ja külalistel ilutulestik nägemata, sest ilutuld lennutasid taevasse linnakodanikud ise. Aga juba mitmendat aastat tähistatakse Kuressaare kesklinnas aastavahetust ka elava muusika saatel tantsides.

Ühena vähestest omavalitsustest korraldas ilutulestiku Lüganuse vald. Kiviõli linnas toimunud ilutulestik läks maksma peaaegu 10 000 eurot, kuid valla kinnitusel kandsid kulu sponsorid. Huvilised kogunesid tulevärki vaatama ka Kiviõli seikluskeskuse suusamäe tippu.

Toimetaja: Merili Nael, Anne Raiste, Ode Maria Punamäe, Margus Muld, Rene Kundla

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: