X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Hiiumaal osalevad streigis enam kui pooled valla koolid

Foto: Haridus- ja teadusministeerium

Hiiumaal osalevad praeguse seisuga õpetajate streigis pedagoogid enam kui pooltes munitsipaalkoolides ja toetusstreigiga liituvaid lasteaiatöötajaid on pooltes valla lasteaedades.

Enam kui paarikümne õpetajaga Käina koolis osaleb streigis üle kolmveerandi õpetajatest ja tugispetsialistidest, ütles kooli õpetajate usaldusisik Maris Varik. Tema sõnul ei tahaks nad streikida, aga töökoormuse kasv, puudulik karjäärimudel ja Eesti valitsuse sõnamurdlikkus seoses lubatud palgatõusuga sunnib selleks.

"Lubati kuni 120 protsendini keskmisest, nagu me kõik teame. Praegu ei paista seda kusagilt ja isegi mitte soovi kollektiivlepingut sõlmida," ütles Varik.

Samas ei osale Hiiumaal streigis näiteks Palade ja Suuremõisa kool. Mõlema kooli direktori Antti Leigri sõnul hindavad õpetajad koolide töökeskkonda ja mõistavad, millises regionaalses asukohas nad töötavad.

"Eestimaa mõistes on Hiiumaa ju saar ja väike piirkond ja arvestades Hiiumaa valla tublidust, kes täna oma koolivõrku igati hoiab ja arendab, siis meie õpetajad leidsid, et ei ole põhjust streigis osaleda," lausus Leigri.

Hiiumaa haridustöötajate liidust öeldi, et täpne streigis osalevate õpetajate arv selgub alles nädala lõpu poole. Hiiumaa kuuest munitsipaalkoolist neljas on teadaolevalt streiki oodata ja kuuest lasteaiast osaleb toetusstreigis kolm. Valla esindaja sõnul mõistavad nad õpetajate muret ja miks nad oma õiguste eest seisavad, aga palka vald streigi ajal ei maksa.

"Selle otsuse puhul me lähtume riikliku lepitaja seisukohast, kes omakorda tugineb kollektiivse töölepingu seadusele, mis ütleb, et streigi ajal töötajatele palka ei maksta," ütles Hiiumaa abivallavanem Liisi Mäeumbaed.

Nii Hiiumaa riigigümnaasiumi kui ka Hiiumaa ametikooli direktor Ivo Eesmaa ütles, et gümnaasiumitöötajad streigis ei osale ja ametikoolis streigib üks pedagoog

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: