X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Järgmise aasta lõpuni saab Narvas piiri ületada vaid jalgsi

Foto: Sergei Stepanov/ERR

Venemaa alustab Jaanilinna piiripunkti renoveerimist ja sulges ööl vastu neljapäeva autode liikluse üle piiri. Tuleva aasta lõpuni saab Narvas piiri ületada vaid jalgsi. Reisijate ja kaupade liikumine Venemaale muutub keerulisemaks.

Seni ületas Narvas piiri umbes 4000 inimest ööpäevas, neist 80 protsenti olid jalakäijad. Kui suur hulk auto- ja bussireisijatest alates neljapäevast jala üle piiri ületama hakkab, on raske ennustada, kuid ettevalmistus käib.

"Hetkel jalakäijate terminalis toimub tollikontrolli ala suurendamine ja tollikontrolli töötingimuste parandamine. Kui jalakäijate osakaal suureneks, siis oleks tollil efektiivsem ja parem oma ülesandeid seal täita," lausus Narva piiripunkti juht Marek Liiva.

Kirde-Eesti autofirmad, mis Venemaale kaupu veavad, saavad nüüd piiri ületada vaid Kagu-Eestis.  Teekond Peterburi muutub pea 600 kilomeetri võrra pikemaks ja seetõttu ka kallimaks. Bussiliiklus Tallinna ja Peterburi vahel jääb, kuid reisijad peavad piiri koos pagasiga jalgsi ületama.

"Ühel pool buss viib sõitjad piiripunktini, ületavad piiripunkti jalgsi ja teiselt poolt teine buss jätkab reisi. See piiriületus võtab, bussi seisuaeg, poolteist kuni kaks tundi," ütles Lux Expressi ärijuht Ingmar Roos.

Autode piirijärjekordi haldavad ettevõtted Sillamäel ja Narvas peatavad töö ja koondavad töötajaid. Narva linnale kuuluv AS Transservis-N koondab neli inimest, kuid ettevõtet sulgeda linn ei kavatse.

"Transservis-N teenis enamiku oma tulust transiidist, kuid sellega kaasnesid ka kulud. Seepärast kaovad koos tuluga ka kulud. Transservis-N võib nüüd millegi muuga tegelema hakata," lausus Transservis-N nõukogu esimees Jekaterina Platonova.

Venemaa peatas autode liikluse üle piiri Moskva aja järgi keskööl. Eesti tõkestas liikluse Narva sillal kolmapäeval kell 23. Jaanilinna piiripunkti ümberehitustööd kestavad vähemalt tuleva aasta lõpuni.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: