X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Luukas Kristjan Ilves lahkub digiarengu asekantsleri kohalt

{{1707479340000 | amCalendar}}
Foto: Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium

2022. aasta algusest majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis digiarengu asekantslerina töötanud Luukas Kristjan Ilves teatas reedel, et lahkub ametist ja pärast mõningast pausi jätkab samas ministeeriumis kantsleri nõunikuna.

Nõunikuna jätkates lubas Ilves keskenduda paarile hingelähedasele teemale, milleks muu hulgas on Euroopa Liidu digiagenda 2024-2029 suunamine Eestile sobivas suunas ning nende meetmete arendamine, mis toetavad digiriiki kui platvormi erasektori teenusepakkujaile.

Lähinädalail kuulutab MKM välja konkursi uue digiarengu asekantsleri ehk riigi IT-juhi leidmiseks, teatas Ilves sotsiaalmeedias.

Eesti Ekspress kirjutas reedel, et Ilvese lahkumine ei olnud vabatahtlik, vaid tema tööga oldi rahulolematud nii ministeeriumis kui IT-sektoris.

Digivaldkonna ametnike, poliitikute ja eraettevõtjatega rääkimisest koorus lehe väitel välja, et Ilvesel oli küll muljetavaldav rahvusvaheline haare Eesti kui digiriigi esindamisel, kuid "digiteemadel filosofeerimisele" lisaks eeldab asekantsleri töö oskuslikku projektijuhtimist.

Ilves ütles "Aktuaalsele kaamerale", et Eesti Ekspressi artiklis öeldu ei pea paika.

"See lihtsalt ei pea paika, mida seal öeldakse. Mul on raske midagi muud selle kohta öelda, kui et teisest reaalsusest kuidagi võetud artikkel," lausus ta.

Nõunikuks siirdumise kohta lausus Ilves, et asekantslerina on väga intensiivsed kaks aastat on olnud, mis on tippjuhtimises päris pikk aeg. 

"Ukraina sõda algas, päris pikad nädalad on olnud ja ma ütlen, et vajan natuke tempomuutust," lausus ta.

Ilvese sõnul oli lahkumine asekantsleri ametist kokkulepe tema, ministeeriumi ja kantsleri vahel.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: