X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

USA kaitseminister Austin andis ajutiselt ametikohustused üle asetäitjale

{{1707706560000 | amCalendar}}
Lloyd Austin.
Lloyd Austin. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

USA kaitseminister Lloyd Austin andis pühapäeval tervisemure tõttu oma ametikohustused üle oma asetäitjale Kathleen Hicksile, teatas Pentagon. Arstide sõnul jätkab Austin oma ametikohustuste täitmist teisipäeval.

Austin oli üle mitme nädala taas haiglas, eelmist seal viibimist hoidis kaitseminister saladuses.

"Täna umbes kell 16.55 andis sekretär Austin ametkonna juhtimise ja töö üle asekaitseminister Kathleen Hicksile. Asekaitseminister on ametikohustused üle võtnud," ütles Pentagoni pressiesindaja Pat Ryder pühapäeval ametlikus avalduses.

Ryder kinnitas, et Austin on endiselt ravil ning Valget Maja ja USA kongressi on sellest teavitatud.

Pentagon tegi varem päeval avalduse, milles teavitas, et Austin sattus pühapäeval taas haiglasse.

"Seekord põieprobleemile viitavate sümptomite tõttu," sõnas pressiesindaja.

Esmaspäeval andsid arstid teada, et Austin jätkab teisipäeval ametikohustuste täitmist. "Pikaajalist haiglas viibimist ei ole ette näha. Eeldame, et minister saab homme jätkata oma tavapäraste tööülesannetega," edastasid arstid avalduses.

"Praegune põieprobleem ei muuda eeldatavasti tema eeldatavat täielikku paranemist. Tema vähiprognoos on endiselt suurepärane," lisati teadaandes.

Austin kadus avalikkusest detsembri lõpus ja jaanuari alguses pärast 22. detsembril tehtud eesnäärmeoperatsiooniga seotud tüsistusi ja varjas esialgu oma haiglaravi president Joe Bideni ja ülejäänud valitsuse eest.

Austin vabandas veebruari alguses, et varjas oma eesnäärmevähi diagnoosi ja haiglaravi president Joe Bideni ja ülejäänud valitsuse eest.

"Ma oleksin pidanud presidendile oma vähidiagnoosist rääkima. Ma palusin president Bidenilt otse vabandust," ütles ta pressikonverentsil. 

Austin kadus detsembri lõpus ja jaanuari alguses avalikkuse vaateväljast, kui tal tekkisid 22. detsembri eesnäärme operatsiooni järel tüsistused.

Valget Maja teavitati Austini haiglasse sattumisest 4. jaanuaril ja kongressi 5. jaanuaril, Biden sai vähidiagnoosist teada aga alles 9. jaanuaril.

Austini sõnul ei andnud ta oma töötajaile korraldust haiglaravi kellegi eest varjata ja ta ütles, et ei ole kaalunud tagasiastumist.

"Me ei tegutsenud õigesti," tunnistas Austin siiski.

Minister kinnitas ühtlasi, et ei ole endiselt lõpuni taastunud – ühe jala liikuvus on piiratud ja ta kasutab Pentagoni hoones liikumiseks golfikäru.

Pentagon: kaitseminister Austin viidi intensiivraviosakonda

"Kaitseminister viidi pärast analüüse jälgimisele intensiivraviosakonda," teatas USA kaitseministeerium.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: