Reform keelaks omavalitsuste mainekampaaniad enne valimisi

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Postimees/Scanpix
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Valdo Randpere andis riigikogule üle eelnõu, mis keelaks omavalitsustel kolm kuud enne valimispäeva esitada oma reklaamides ja reklaamikampaaniates kandidaatide isikuid. Samuti oleks keeluatud omavalitsuste mainekampaaniad.
"Nendel valimistel on keskerakondlik linnavõim eriti nahaalselt maksumaksja raha eest endale poliitkampaaniat tegemas. Savisaar varastab silmagi pilgutamata enesereklaamiks raha tallinlaste taskust, aastate jooksul miljoneid eurosid. Tegemist on ühe erakonna kampaania varjatud rahastamisega ja sellisel olukorral ei tohi lasta jätkuda," ütles Randpere.

"Kohaliku omavalitsuse kampaaniaid, kus esitatakse väga esiletõstetult teatud kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel osalevaid kandidaate, tuleks pidada varjatud poliitiliseks reklaamiks ning seda on tauninud laiemalt kogu ühiskond. Selle seaduse mõte on piirata ja välistada, et kohaliku omavalitsuse vahendeid saaks kasutada varjatud ja hägustatud poliitilise valimiskampaania läbiviimiseks. Juhul kui piiranguid rikutakse, siis tuleb vastavalt kohaldada ka sanktsioone," selgitas Randpere enda esitatud eelnõu sisu.

Randpere poolt ettepandud piirang on suunatud konkreetselt suuremahulise varjatud politiseeritud reklaami tegemise takistamisele omavalitsustes vahetult enne valimisi.

IRL: eelnõu sisu on tervitatav

Reformierakonna koalitsioonipartneri Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni esimees Kaia Iva ütles ERR-i uudisteportaalile, et kuigi erakond pole eelnõuga veel detailideni kursis, on selle sisu tervitatav.

"Me ei ole sellel teemal nõu pidanud ja ka esmaspäevases koalitsiooninõukogus meil sellest juttu ei olnud. Samas on tegemist väga olulise teemaga.
See kas ta seadusena töötab ja kas seaduslikud piirangud on sellisel kujul efektiivsed, ei oska öelda. Aga seaduse mõtet tervitame," ütles Iva.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: