New Yorgis pannakse oksjonil müüki Hollywoodi kuldajastust pärit fotod ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: ERR
New Yorgis pannakse oksjonil müüki hulk Hollywoodi kuldajastust pärit haruldasi fotosid ja esemeid. Korraldajad loodavad, et filmistaaride piltide vastu tuntakse oksjonil suurt huvi.
Suurimaks Hollywoodi esemete oksjoniks peetaval esimesel müügil läheb enampakkumisele üle 5000 foto, mis kujutavad kunagisi filmistaare nagu näiteks Marilyn Monroe'd, James Deani, Elizabeth Taylorit, Clark Gable'it, Greta Garbot ja paljusid teisi, vahendasid ERRi teleuudised.

Tegu on piltidega, mis on pärit Irving Klaw 1938. aastal alustatud filmistaaride uudiste kollektsioonist. 50 aasta jooksul jõudis Klaw erinevais filmistuudiois teha miljoneid ülesvõtteid, millest osa läks näitlejate fännidele jagamiseks, ent millest enamik on olnud seni avalikkusele suuresti tundmatud.

Fotograaf ja režissöör Irving Klaw on eeskätt tuntud kui pin-up tüdrukute n-ö leiutaja.

"Ta oli tõesti mees, kes sepitses valmis pin-up mõiste. Pin-up ülesvõtted näivad praegusel ajal sellised, mis erutavad vaid õrnalt noorte alla 20-25aastaste, teismeliste, aga võib-olla ka kõigi teiste vanusegruppide meeli. Omal ajal peeti neid pilte rajudeks, ent tänasel päeval on need vägagi tagasihoidlikud," rääkis Guernsey's oksjonimaja esindaja Arlan Ettinger.

Peale maailmakuulsate filmilegendide fotode on oksjonil ka näiteks ligi 600 pilti ühest tuntuimast pin-up tüdrukust Bettie Pagest.

Enampakkumine toimub New Yorgis Guernsey'se oksjonimajas 6. ja 7. aprillil.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: