Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Aasta eurooplaseks valiti Julia Laffranque

Julia Laffranque Postimees/Scanpix
Julia Laffranque Postimees/Scanpix
Eesti Euroopa liikumine otsustas aasta eurooplase tiitliga tunnustada 2012. aasta juunis Tallinnas toimunud Rahvusvahelise Euroopa Õiguse Ühenduse (FIDE) kongressi edukale kordaminekule suure panuse andnud Julia Laffranque`i.
Tunnustus aasta eurooplasele antakse üle traditsiooniliselt täna toimuval Euroopa Päeval Vabaduse väljakul, teatas Eesti Euroopa liikumine.

Organisatsiooni juht Mariita Mattiisen põhjendas valikut lisaks FIDE kongressi õnnestumisele ka Laffranque`i pikaajalise panusega Eesti ja Euroopa Liidu õiguse arengusse laiemalt.

"Tema erialased saavutused Eesti ja Euroopa kontekstis on muljetavaldavad. Hetkel Euroopa Inimõiguste Kohtus kohtunikuna töötav Laffranque on andnud õiguse poole pealt suure panuse ka Eesti liitumisläbirääkimistel Euroopa Liiduga, jõudnud töötada Euroopa Nõukogu Kohtunike Konsultatiivnõukogu asepresidendi ja presidendina ning jaganud aastaid oma teadmisi ja pühendumust selle kõrvalt loengutes ka tudengitega," ütles Mattiisen.

"Euroopa Liidu õiguse populariseerimisel ja tutvustamisel laiemale avalikkusele on raske leida Eestis Laffranque`ile võrdväärset," lisas ta.

FIDE kongressi korraldamiseks alustas Eesti-poolne korralduskomitee Laffranque`i juhtimisel tööd juba 2006. aastal. "Laffranque`i armastus oma eriala vastu tegi võimalikuks selle, et Tallinn sai auga 2012. aastal Euroopa õiguse pealinna tiitlit kanda," märkis Mattiisen.

"See tunnustus tähendab mulle väga palju, see on suur au ja vastutus. Armastan väga Eestit ja teen kõik selle heaks, et Eesti oleks suurepärane Euroopa õigusriik," ütles Laffranque.

Aasta eurooplast valib Eesti Euroopa liikumise nõukogu igal aastal. Traditsiooniliselt omistatakse tunnustus inimesele või organisatsioonile, kes on andnud panuse Eesti ja Euroopa suhete arendamisse.

Eelmisel aastal tunnustati euroopalike väärtuste ja avatud valitsemiskultuuri eest kostmisel ning tegutsemisel Eesti avalikkuses vandeadvokaat Allar Jõksi.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: