Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

EELK valis aasta vaimulikuks Lea Jants-Yloneni ja Urmas Viilma

Lea Jants-Ylonen ja Urmas Viilma.
Lea Jants-Ylonen ja Urmas Viilma. Autor/allikas: EELK
Eesti Evangeelse Luteriku Kiriku (EELK) vaimulike konverents valis aasta vaimulikuks Nissi koguduse õpetaja Lea Jants-Yloneni ja Tallinna Toomkoguduse õpetaja Urmas Viilma.
Õpetaja Lea Jants-Ylonen on Nissi kogudust teeninud üle kümne aasta. Selle aja jooksul on kogudus renoveerinud koguduse leerimaja ja rajanud mänguväljaku, mis on aidanud parandada Riisipere aleviku ilmet, teatas EELK.

Kogudus on tema juhtimisel palju aidanud paljulapselisi perekondi ja nõustanud perekondi. Kogudus on tegus ja pühapäevakooli töö elav. Koguduse tööd on tunnustatud 2012. aastal valla aastapreemiaga.

Õpetaja Urmas Viilma on Tallinna Toomkiriku õpetajana EELKi teatel viimastel aastatel elavdanud koguduse elu ja kasvanud on jumalateenistusel osalejate arv. Koos kogudusega on Viilma Tallinna Toomkooli taasavaja. Selle kooli käivitamine on andnud hea tõukejõu teiste kristlike koolide tekkimisele.

Toomkooli avamine ja arengutoetuste leidmine on innustanud koguduse elu ja avanud uusi tulevikuväljavaateid. Viilma on olnud positiivsetes ja tulemuslikes suhetes nii linna kui ka riigiga. Ta on ka EELK Konsistooriumi kantsler.

EELK vaimulikud pidasid traditsioonilist aastakonverentsi Läänemaal Roostal 22.-23. jaanuarini. Sellel aastal keskenduti misjoni teemale. Konverentsile kogunes sadakond vaimulikku, mis on pea pool EELK vaimulikkonnast.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: