Venemaa võimupartei kaalub Lenini ümbermatmist

Venemaa võimupartei Ühtne Venemaa liikmed on algatanud kampaania riigipööraja Vladimir Lenini põrmu äraviimiseks Punaselt väljakult.
Riigiduumas võimuparteid esindav Vladimir Medinski kirjutas partei kodulehel, et Kremli müüri ääres asuva kalmistu keskmes olev Lenini mausoleum on täielik nonsenss. Medinski sõnul ei soovinud ka Lenin ise, et tema põrm pannakse pärast tema surma vaatamiseks välja. Internetis aga kogub hoogu kampaania, mille käigus saavad inimesed anda Lenini ümbermatmise plaanidele oma poolthääle, klikkides selleks veebilehel goodbyelenin.ru, vahendas Reuters.

Seni on siiski jäänud selgusetuks, milline on Ühtset Venemaad juhtiva peaministri Vladimir Putini seisukoht selles küsimuses. Nimelt soovitas Putin eelmisel aastal Lenini ümbermatmisega mitte kiirustada.

Viimastel aastatel läbi viidud küsitlused näitavad aga, et enamik venemaalasi pooldab ümbermatmist. Kui Nõukogude Liidu päevil seisid Punasel väljakul tuhanded inimesed sabas, et Leninit näha, külastavad tänapäeval mausoleumi vähesed. Samuti on üha enam lagunev surnukeha muutunud selle balsameerijatele tõeliseks peavaluks.

Venemaa liberaalid on juba aastaid rääkinud Lenini ümbermatmise vajadusest, kuid parlamendis esindatud kommunistide vastuseisu tõttu on kõik jäänud seni vaid jutu tasemele.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: