Aaviksoo kuulutas taas koolikatsetele kadu

Tallinna haridusjuhtidele esinenud haridusminister Jaak Aaviksoo kinnitas veelkord, et järgmisel aastal ei pea pealinnas esimesse klassi astujad sellist koolikatsete kadalippu läbima; eliitkoolide juhid ei taha aga ministriga täielikult nõustuda.
Saalis tekitasid Aaviksoo sõnad elevust ning küsimusi, kuid minister jäi oma seisukoha juurde, et koolikatsed peavad kaduma, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Augusti alguses pahandas Tallinna koolijuhte minister Aaviksoo koolikatsete teemaline kohtumine Nõmme põhikoolis, kus koolijuhtide huve kaitses vaid üks direktor.

Tänasel seminaril seisis minister Aaviksoo pea kõigi nende ees ja kinnitas, et jääb esimesse klassi astujatele koolikatsete korraldamise suhtes rangelt oma seisukohale: neid ei tohiks korraldada mitte üheski Tallinna koolis.

"Õiguskantslerile on esitatud taotlus, et ta analüüsiks, kas see on seadusega kooskõlas olev tegevus, sest niisugust diskrimineerimist nagu koolikatsete alusel seadus küll ette ei näe. See on Tallinna omalooming ja mulle tundub, et veidi seadusevastane.  Kui see on juba seadusevastane, siis pole midagi muuta vaja. Kui aga seadus piisava selgusega ei ütle, et see on seadusevastane, siis tuleb seda teha seaduse tasemel," rääkis haridusminister.

Tallinna kesklinna eliitkoolide juhid ministriga täielikult nõustuda ei taha.

"Miks mõnesse kooli on suurem soovijate hulk?" küsis Prantsuse lütseumi direktor Lauri Leesi. "Tõenäoliselt sellel on oma ajaloolised ja kindlad põhjused. Tuleks kindlasti maha istuda ja arutada, aga niiviisi lahmida ja arutada - paneme püsti, laseme lahti - see ei ole arukas".

Leesi esitas oma teesi ajaloolistest väärtustest ka ministrile endale ning teda toetas selles osas ka Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart, kes küsis, kas ikka on õige keelata näiteks Mustamäe lapsel kandideerida tugevamatesse kesklinna koolidesse.

Seejärel tõstatas Kõlvart ka fiktiivsete sissekirjutajate probleemi, mis ilmselt kerkiks kõikide koolide piirkonnakoolideks määramise järel tõsiselt esile.

Minister Aaviksoo tuletas meelde, et rahvastikuregistrile valeandmete esitamise on kuritegu ning seda peaks Tallinn menetlema ettenähtud korras. Seejuures soovitas ta selle jaoks palgata pädevad ametnikud või tõsta munitsipaalpolitsei töökoormust.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: