Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Afganistani mässulised haavasid veel nelja Eesti sõdurit

Lisaks kahele hukkunule sai Afganistanis Helmandi provintsis Eesti kaitseväelaste vastu sooritatud rünnakus vigastada neli kaitseväelast, neist kaks saab ilmselt täna hospidalist välja.
Kaitseväe peastaabi ülem brigaadikindral Neeme Väli ütles täna pressikonverentsil, et kergemalt haavata sai veel neli kaitseväelast. "Vigastatute seisukord pole ohtlik, neist kaks peaksid juba täna hospidalist välja saama, osa saadetakse läbivaatuseks Inglismaale," rääkis ta.

Väli sõnul sõitis lahinguülesannet täitnud Estcoy-8 lahingpioneeride soomuk eile Helmandis paari kilomeetri kaugusel patrullbaasist Pimon isevalmistatud miinile, tugevajõulise plahvatuse läbi hukkusid veebel Eerik Salmus ja seersant Raivis Kang.

"Pioneeride ülesandeks oli konvoi julgestamine, nad olid juba tagasiteel ülesande täitmiselt," rääkis Väli. "Teelõik oli eelnevalt pioneeride poolt kontrollitud, kuid kahjuks seda lõhkekeha polnud suudetud avastada."

Väli selgitas, et Afganistani mässuliste isevalmistatud lõhkekehad ei sisalda tihti metallist osi ning seetõttu on neid väga raske avastada. "Tõenäoliselt töötas see lõhkekeha surveplaadi põhimõttel," ütles ta.

Kaitseminister Jaak Aaviksoo toonitas, et Eesti kaitsejõud ning kõik teised missiooniga seotud on andnud endast kõik, et minimiseerida inimkaotusi. "Iga kaotus on korvamatu, kuid see pole nii, et pärast igat kaotust peaks hakkama kaaluma missiooni lõpetamist," rääkis ta.

Aaviksoo nentis, et mitmed riigid on pärast kaotusi piiranud oma kaitsejõudude osalemist välismissioonidel. "Eesti pole seda seni teinud. See ei ole ainuvõimalik strateegia, küll aga on see strateegia oluliselt kasvatanud Eesti mainet ja suurendanud meie enda julgeolekut pikemas perspektiivis," kinnitas ta.

Kaitseministeerium on avanud Eesti kaitseväelaste hukkumise puhul kaastunde raamatud.

Toimetaja: Ingvar Bärenklau

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: