Tallinna teletorni renoveerimine sai nurgakivi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Täna sai sümboolse nurgakivi Tallinna teletorni renoveerimine.
Ligi 103 miljoni krooniga, millest 86 miljonit loodetakse saada Euroopa Liidust ja ülejäänu tuleb sihtasutuse enda taskust, plaanitakse teha Tallinna külastatavaim turismiatraktsioon, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Täna tantsisid 21. korrusel veel paarid nagu vanasti, kuid tulevikus saab seda teha konverentsisaalis vaid erapidudel, sest kuulsat restorani enam ei tule. Selle asemele ehitatakse hoopis pisike kohvik.

Samas jääb põhiatraktsioon, vaade 170 meetri kõrguselt, alles ja see muudetakse ka palju meeliülendavamaks kui enne. Näiteks hakkavad 21. korruse vaate nautijaid juhendama robotid.

"Kindlasti üks uus asi, mis tuleb ja on põnevust tekitav, on klaaspõrand, mis kohati saab 21. korrusel olema. Et inimene saab ka otse alla vaadates tunnetada, mis tähendab olla 170 meetri kõrgusel," rääkis Tallinna Teletorni juhataja Riina Roosipuu.

Teine võimalus oma hirmu piire proovile panna on 22. korrusel, kuhu tuleb väliterass. Lisaks avatakse samal korrusel Eesti teadus- ja kultuurisaavutusi tutvustav interaktiivne püsinäitus.

Ära ei unustata ka tänavu 30 aastaseks saava teletorni tähtsust Eesti ajaloos. Torni ajalugu kajastav videoekspositsioon tuleb teisele korrusele.

Kogu suurte plaanide juures on veel pisike mure - nimelt pole 103 miljonit maksva mineva projekti 86 miljonist panust Euroopa toetusfondidest veel kinnitatud. Samas kuna eeltaotluse vastust oli positiivne, siis loodetakse ikka järgmise aasta juulis uksed külastajatele avada.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: