Külastajad eemaldavad suletud Valaste platvormilt hoiatussilte

Valaste joa vaateplatvorm on juba kevad-talvest suletud, kuid külastajad sellest ei hooli ning viskavad vaateplatvormi ohtlikkusest teavitavaid silte pangalt alla ning kõrvaldavad tõkkeks pandud kette.
Veehulk, mis Valaste joa kaudu viimastel aastatel pangalt alla on voolanud, on olnud palju suurem kui varem. Mitmel suvel on juga pakkunud uhket vaatepilti, aga vesi on uhtunud ära liivakivi, millele vaateplatvormi sambad kinnitusid. Nüüd püsib vaateplatvorm vaid savil ning on tõenäoline, et vaateplatvorm võib ümber minna, vahendasid ERRi teleuudised.

Platvormile viivad keerdtrepid on aga lubjakivikalju külge kindlalt kinnitatud.

"Praegu on lõpujärgus matkaraja projekteerimine, mille käigus avatakse matkarada mereni, keerdtreppidest alla tulevad jätkutrepid matkarajani ja siis avaneb inimestel uus vaade joale," rääkis Kohtla vallavanem Etti Kagarov.

Kohtla vallavalitsus kavatseb platvormi lammutada, kuid selleks pole praegu raha. Seda vaadet, mis avanes platvormilt, joa külastajad tulevikus enam ei näe, aga panga alt avaneb joale samuti huvitav vaade. Praeguse vaateplatvormi säilitamine aga hävitaks joaoru loodusliku ilme, kuna platvormi jalad tuleks valada betooni. Lisaks kõigele läheks platvormi kindlustamine maksma umbes 10 miljonit krooni.

"Ma arvan, et see pole see, mida inimesed ootavad. Me istusime koos mitmete spetsialistidega ja arutasime neid võimalusi ja need lahendused, mis on alla 10 miljoni, ei ole kuigi pikaajalised. Otsustasime uue atraktiivsema lahenduse poolt," ütles vallavanem.

Ohutuse tagamiseks kavatseb vallavalitsus aga vaateplatvormi tõkked kinni keevitada.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: