Maeti vene lendurite põrmud

Sinimäe kalmistule maeti täna nelja  vene lenduri põrmud, kes hukkusid 1944. aasta suvel, mil Punaarmee Narva jõge ületas. 
 
Klubi Otsing leidis Il-2 tüüpi ründelennukid narva jõe Sinimäe äärsetest soodest 2001. ja 2002. aastal. Need topokaardid, kirjad ja rahatähed pärinevad hukkunud lendurite asjade hulgast ning nende järgi tehti ka hukkunute isikud kindlaks. Klubi Otsing esimees Igor Sedunov on üritanud leida ka lendurite omakseid. Sedunovi sõnul leidsid nad Venemaalt Voroneži oblastist ühe hukkunu 91- aastase õe.

Eesti ja Venemaa vahel pole vel sõlmitud sõjahaudade hoolde lepingut. Selle vajalikust tunnistab ka Venemaa sõjaväeatašee  polkovnik Igor Vakulenko. "Ma arvan, et see oleks õige, tsiviliseeritud lahendus," ütles Vakulenko. Samas tunnistas ta, et see sõltub poliitikutest ja selle lepingu sõlmimine ei toimu niipea. Eesti ja Saksamaa vahel on sõjahaudade hoolde leping sõlmitud juba 10 aastat tagasi. Taolise lepingu on sõlminud ka Venemaa ja Saksamaa.

Ida-Virumaa sõja-ajalooklubil Otsing on teada veel viie vene ründelennuki hukkumiskohad.

 


 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: