Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Jõerüüt allkirjastas soomukiostu leppe

Kaitseminister Jaak Jõerüüt allkirjastas täna Helsingis lepingud soomukite ostmiseks ja ümberehituseks.

Kaitseminister viibis täna  töövisiidil Soomes, kus allkirjastas Eesti-Soome vahelise soomukite hanke lepingu, millega ostetakse 60 soomukit PASI XA-180 koguhinnaga 112,7 miljonit krooni.

Teine leping sõlmiti Soome riigile kuuluva soomukite tootjatehase Patria Vehicles OY vahel, teatas kaitseministeeriumi pressiesindaja. Vastavalt lepingule hooldatakse kõik soomukid põhjalikult ja ehitatakse ka osaliselt ringi vastavalt Eesti kaitseväe vajadustele. Lepingu kogumaksumus on 68,3 miljonit krooni. Lisaks saab Eesti selle lepingu alusel soomukijuhtide ja mehaanikute koolitust, hangib vajaliku koguse varuosade komplekte ning tööriistu ja Patria Vehicles OY teostab kõikide toodete transpordi Eestisse.

Soomukid võetakse kasutusele Scoutspataljonis ja nende funktsiooniks on tagada kergelt ümberpaigutatavatele üksustele maismaaoperatsioonide läbiviimisel mobiilsus ja kindlustada kiirreageerimisvõime operatsioonide teostamisel. Lisaks on soomukite ülesandeks kaitsta isikkoosseisu kuulide ja kildude eest.


 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: