Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Soome kaitsetööstusettevõte omandab enamusosaluse Milrem LCM-is

Soome riiklik kaitsetööstusettevõte Patria sõlmis Mootor Grupiga lepingu, millega omandab 60 protsenti Eesti suurima kaitseväetehnika hooldust teostava ettevõtte Milrem LCM OÜ aktsiatest. Ülejäänud 40 protsenti aktsiatest kuulub Eesti ettevõttele Sinrob OÜ, mis kuulub Milremi tänasele juhatuse esimehele Kuldar Väärsile.

Milremi omandamine on osa Patria uuest strateegiast, mille üheks põhiliseks kasvualaks on elutsükli tugiteenuste pakkumine koostöös kaitsejõududega, eriti Põhja -Euroopas. Patria eesmärgiks on Milremi pädevust ja suutlikkust edasi arendada, samal ajal kui ettevõtte juhtimine jääb ka edaspidi eestlaste kätte, teatas Patria reedel Tallinnas pressikonverentsil.

"Loodame jätkata Eesti kaitseväega tihedat koostööd ning panna aluse partnerlusele ka uutes valdkondades, milles omame juba häid kogemusi Soomest ja mujalt. Samuti loob Milrem LCM omandamine meile hea võimaluse kasvamiseks ka teistesse Balti riikidesse," ütles Patria rahvusvaheliste tugikoostööde president Lassi Matikainen.

Milrem on arendanud oma teenuseid olemaks Eesti Kaitseväele kindlaks ja usaldusväärseks partneriks. Patria märkimisväärne kogemus ja oskusteave aitavad meil jätkuvalt kasvada ja laiendada oma teenuste ulatust," ütles Milrem LCM OÜ juhatuse esimees ja kaasomanik Kuldar Väärsi.

Ta lisas, et Meie eesmärgiks on pakkuda terviklikke ja professionaalseid elutsükli tugiteenuseid kogu kaitsetehnikale.

"Milremi töökohad ja tegevused jäävad Eestisse," ütles Patria juhatuse liige Jukka Holkeri. Milrem LCM OÜ on kolm kuud tagasi loodud Mootor Grupi ettevõte, mille põhitegevusala on mootorsõidukite hooldus ja remont. Käesoleva aasta kolmanda kvartali käive oli ettevõttel 230 000 eurot. Selle jaoks töötas 23 inimest.

Eestil ja Soomel on pikaajalised koostöötraditsioonid. Käesoleva partnerluse läbi müüs Soome juba 2004. aastal Eesti kaitseväele 60 Patria XA soomukit. Nii Patrial kui Milremil on XA sõidukipargi ülalpidamisel kanda oluline roll.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: