Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaitsevägi esitleb soomustransportööre

Kaitsevägi tutvustab täna Männiku tankodroomil avalikkusele eelmisel aastal
Soomest ostetud soomus-transportööre Pasi XA 180 EST. Kõik soomus-transportöörid lähevad Scoutspataljoni käsutusse ning nende ülesandeks on tagada mobiilsus maismaa-operatsioonidel.

Möödunud aasta detsembris sõlmitud Eesti-Soome vahelise lepingu alusel osteti Eesti kaitseväele kuuskümmend Pasi soomus-transportööri. Enne Eestisse jõudmist modifitseeritakse kõik soomukid tootjafirmas Patria tehases.

Kuuekümnest soomus-transportöörist kohandatakse 51 jalaväe-soomukiks, ülejäänud aga juhtimis- side- ja meditsiini-soomukiteks. Eestis paigaldatakse soomukitele 12,7-me millimeetrise kaliibriga raske-kuulipildujad Browning. Jalaväejao kiireks transportimiseks mõeldud soomukid on turvalised, hea manööverdus-võimega ja neid on lihtne hooldada. Eestile ostetud kuuekümnest soomukist kümme on osalenud operatsioonil Liibanonis, osa on kasutatud väljaõppes ja osa soomukeid on seisnud laos.

ETV hommikused uudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: