Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Baltimaad võivad Schengeni viisaruumiga ühineda 2007. aastal

Kuressaare, 28. september - Balti peaministrite kohtumisel tõdesid Eesti peaminister Andrus Ansip, Läti peaminister Aigars Kalvitis ning Leedu peaminister Algirdas Brazauskas, et kolme riigi valitsustel on kõigis põhiküsimustes ühised seisukohad ja arusaamad.

"Meil kõigil on üks eesmärk ühineda Schengeni viisaruumiga 2007. aasta sügisel," sõnas peaminister Andrus Ansip. "Õigeaegne ühinemine Schengeni tsooniga on Baltimaade elanike huvides ning see lubab neil riikidel täielikult nautida üht Euroopa Liidu liikmesmaade kodanike peamistest vabadustest - kodanike vaba liikumist," sõnas Ansip.

Balti peaministrid rõhutasid vajadust kindlustada Eesti, Läti ja Leedu täielik liitumine Schengeni lepinguga võimalikult varasel perioodil juba järgmises laienemisvoorus. Nad märkisid, et on alates selle eesmärgi püstitamisest pidanud oluliseks tegutsemist sellel suunal meeskonnana.

Eesti, Läti ja Leedu peaministrid kinnitasid taas oma toetust laienemisläbirääkimiste avamiseks Horvaatiaga 3. oktoobril ning avaldasid veendumust, et see annab motiveeriva signaali kogu Lääne-Balkanile. Peaministrid toetavad endi sõnul samuti liitumisläbirääkimiste alustamist Türgiga samal ajal. See samm annaks nende hinnangul uue impulsi Türgi ja Küprose konfliktile püsiva lahenduse leidmiseks.

Järgmine peaministrite nõukogu kohtumine toimub Leedu eesistumise ajal 2006. aastal.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: