Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Riigiduuma liige Alksnis tegi ettepaneku luua Vene Windows

Vene riigiduuma saadik Viktor Alksnis tegi kolleegidele ettepaneku pöörduda president Putini poole ettepanekuga töötada välja operatsioonisüsteemi Windows unikaalne Vene analoog.
Alksnise sõnul on Venemaal oma operatsioonisüsteemid, mida kasutatakse kosmoses ja riigikaitses, kuhu kõrvaliste juurdepääs peab olema tõkestatud. Tema arvates viib Vene oma operatsioonisüsteemi puudumine selleni, et Venemaast saab arenenud lääneriikide energiaripats, vahendas ajaleht Vzgljad.

Kompanii Newmedia Stars tehniline direktor Oleg Bunin peab oma operatsioonisüsteemi loomist keeruliseks ja kalliks ning Venemaale mittevajalikuks. Tema sõnul tähendab operatsioonisüsteemi loomine võrdlemisi väikest kapitalimahutust infotehnoloogiasse ja suurt turundusse, reklaami ja hiigelsuure kompanii ülesehitamisse.

"Näiteks Windows Vistale analoogse operatsioonisüsteemi väljatöötamise maksumus on kümneid miljardeid dollareid," rääkis Bunin. "Milleks kirjutada sellist süsteemi, alustades nullist? Kas ei oleks parem panna selle raha eest igasse kooli mitu arvutit erinevate ostetud litsentseeritud operatsioonisüsteemidega?"

Kompanii Ašmanov ja Partnerid juhtkonda kuuluv Igor Ašmanov pidasb küsimust Vene operatsioonisüsteemi loomisest väga õigeaegseks ja vajalikuks üliriigi rollile pretendeerijale.

"See on strateegiline küsimus," sõnas Ašmanov. "Hiina ja Korea alustasid tööd selles suunas, nad töötavad omi operatsioonisüsteeme välja Linuxi baasil."

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: