Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Valgas ja Valkas tähistati Schengeni viisaruumiga ühinemist

Kaksiklinnades Valgas ja Valkas tähistati Schengeni viisaruumiga ühinemist suurte pidustustega nii südaööl kui ka päeval.
17 aastat on Valga ja Valka kesklinna poolitanud piiritõkked. Täna südaööl kogunesid paljud kohalikud elanikud piiripunkti, et tähistada ühiselt piiride avanemist,, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tõkkepuu tõstsid üles Valga linnapea Ivar Unt ja Valga maavanema kohusetäitja Kalev Härk. Valga-Valka tunnuslause "Üks linn, kaks riiki" omandab sellest ajaloolisest hetkest veel sügavamat tähendust, kinnitasid linnade juhid.

Turismi areng ja huvi Euroopas ainulaadse piirkonna vastu muudavad taas oluliseks ajaloolise Walki kesklinna. Täna päeval tulid siia, kahe linna kirikuid ühendavale Sõpruse tänavale Eesti president Toomas Hendrik Ilves ja Läti president Valdis Zatlers, et ühes rahvaga näha, kuidas piirivalvurid eemaldavad viimase piiritõkke.

Eriline päev oli täna Savienibase - Põhja tänava elanikel. Siin elab osa Eesti peresid Läti pool ja 17 aastat on neil olnud keeruline liikuda, talvekütet tuua või tööl käia. Erinevad Euroopa Liidu komisjonid pole midagi muutnud, probleem lahendus alles täna.

Kuigi tänasest võib Eesti-Läti piiri ületada kõikjal, jääb osa läbipääse siiski suletuks. Näiteks osa Smilshu tänavast jõuti veel eelmisel aastal erastada. Lahendamata on ka kahe riigi kiirabide koostöö ja naaberlinnas tööl käivate inimeste maksuprobleemid.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: