Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Küsitlus: suurim sündmus oli pronkssõduri teisaldamine

Rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellitud küsitluse järgi oli Eesti inimeste jaoks lõppeva aasta kõige olulisem sündmus pronkssõduri teisaldamine ja sellega kaasnenud tänavarahutused.
Emori poolt läbi viidud üle-eestilises küsitluses paluti 500 inimesel spontaanselt nimetada aasta kõige positiivsem ja kõige negatiivseim sündmus Eestis, vahendasid Eesti Raadio uudised.

Vastajad nimetasid selge ülekaaluga nii aasta kõige positiivsema kui ka negatiivsema sündmusena pronkssõduri teisaldamist ja sellega seotud tänavarahutusi.

Positiivsena nägid sündmust rohkem eestlased tuues välja selle, et riigivõim suutis pronkssõduri teisaldamise siiski läbi viia ning et lõppkokkuvõttes kahe kogukonna vaheline pingeline olukord Eestis stabiliseerus.

Negatiivse juures mainiti sageli sõnu "rahutused", "mäss", "konflikt" ning seda tegid nii eestlased kui ka venelased. Negatiivsega seoses mainisid üksikud vastajad ka Eesti suhete halvenemist Venemaaga.

Positiivsete sündmuste pingereas järgnesid pronkssõduri teisaldamisele laulu- ja tantsupidu, pensionitõus, töökohtade rohkus, Gerd Kanteri kettaheite maailmameistritiitel, Eesti vabariigi 90. juubeliaasta tähistamise algus, Eesti ühinemine Schengeni tsooniga ning Rootsi ja
Inglise kuninganna visiidid Eestisse.

Negatiivsete sündmuste reas järgnesid pronksiöö rahutustele hinnatõusud ning keskerakondliku Tallinna linnavalitsuse tegevus aprillisündmuste ajal ja järel.

Sarnase uuringu kui Emor Eestis viis äsja Venemaal läbi Levada uuringukeskus. Venelased nimetasid aasta sündmuseks riigiduuma valimisi, mis tõid seljavõidu Vladimir Putini parteile. Kuuenda koha aasta sündmuste edetabelis pälvis Venemaa elanike hinnangul aga pronkssõduri teisaldamine Eestis.

[flowplayer]://media.err.ee/uudised/2007-12-31_AK_1800.mp4[/flowplayer]

Toimetaja: Oliver Kahu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: