Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

M-valimised võivad tulla 2009. aastal

Kui riigikogu m-valimised seadustab, saavad Eesti kodanikud juba tuleva aasta europarlamendi valimistel hääletada mobiiliga.
Justiitsministeeriumis äsja valminud eelnõu edasisest käekäigust sõltub, kas Eestist saab maailma esimene riik, kus valimistel on võimalik oma kandidaadi poolt hääletada ka mobiili teel, kirjutas Postimees.

M-valimiste ideed on enim levitanud Reformierakond. EMT juhatuse esimees Valdo Kalm on seda nimetanud oma unistuseks, milleks EMT on ka tehnoloogiliselt valmis.

Lisaks sellele, et eelnõu lubab elektroonilisel hääletusel kasutada peale ID-kaardi ka mobiil-ID-d, pikendab ta valimistel e-hääletuse aega.

M-valimiste süsteem sarnaneb hääletamisega arvuti ja ID-kaardi abil, ainult et ID-kaardi lugejat asendab mobiil, mille kaudu siseneb valija e-hääletamise süsteemi. "Ühel isikul saab olla korraga üks mobiil-ID sertifikaat," välistab eelnõu seletuskiri turvariskid.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: