Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERSO valmistub kontserdireisiks USAsse

Eesti Riiklikul Sümfooniaorkestril seisab märtsikuul ees esmakordne reis USAsse. Seal ettekandele tulevat kahte erinevat kava mängitakse enne ka kodupublikule – täna õhtul kõlab neist esimene.
ERSO ees seisab täna peadirigent Nikolai Aleksejev ning ettekandel on Arvo Pärdi "Summa", Sergei Prokofjevi Klaverikontsert nr 3 ning Antonín Dvo?áki Sümfoonia nr 8.

Täna on Estonia kontserdisaalis Prokofjevi kontserdi solistiks 20-aastane Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudeng Maksim Štšura, kellele see oli võidu toonud teoseks 2008. aasta Eesti pianistide konkursil. Dvo?áki sümfoonia on päikseline, soe, laululine ning optimistlik ja seda on täna tervendavaim kuulata ka meil meie praeguses pingelises igapäevases õhkkonnas.

Mõlemas USA kavas on Arvo Pärdi teosed: teise kava avalooks on tema "Cantus Benjamin Britteni mälestuseks".

Teist programmi juhatab Rahvusooper Estonia audirigent Eri Klas, mida kuuleb Tallinnas 27. veebruaril. Arvo Pärdi kõrval on selles kavas Sergei Rahmaninovi II klaverikontsert ning Jean Sibeliuse II sümfoonia. Solistiks tuleb USA noor pianist Joyce Yang, kes kontserdireisil on kaastegev mõlema klaverikontserdi solistina.

Toimetaja: Priit Kuusk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: