Kõlvarti ja Krištafovitši vaidlus jätkub ringkonnakohtus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: ERR

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti ja MTÜ Vaba Isamaaline Kodanik juhatuse liikme Jevgeni Krištafovitši vaidlus viimase blogis avaldatud andmete õigsuse vaidluses jätkub homme Tallinna ringkonnakohtus.

Kristafovitš vaidlustas ringkonnakohtus Harju maakohtu otsuse, millega kohustati teda oma blogis Kõlvarti kohta avaldatud ebaõigeid andmeid ümber lükkama.

Mullu suvel rahuldas maakohus Kõlvarti hagi Krištafovitši vastu ning kohustas viimast avaldama hiljemalt 15 päeva jooksul kohtuotsuse jõustumisest valeandmeid ümberlükkav avaldus eesti ja vene keeles.

Kohtuotsuse järgi peab Krištafovitš avaldama teate, et ta on oma ajaveebis 14.04.2011 avaldatud artiklis ning sellele 15.04.2011 kirjutatud kommentaarides avaldanud Mihhail Kõlvarti kohta tegelikkusele mittevastavad väited.

Kohus tunnistas tegelikkusele mittevastavaks Krištafovitši väited, et Kõlvart on seotud organiseeritud kuritegevusega ja on tegelenud väljapressimisega.

Samuti peab Krištafovotš ümberlükkama oma väite, et Kõlvartit tuntakse kriminaalmaailmas hüüdnime "Misha" all ning tema korteris elas inimene, kes tegeles väljapressimise ja paljude muude ebaseaduslike tegevustega.

Ka peab Krištafovitš lükkama ümber väite, et Kõlvart omas tihedaid sidemeid kuritegeliku maailmaga, on Vene saatkonna kontaktisik ja aktiivne našist.

Kohtuotsuse kohaselt peab Krištafovitš teate avaldama 15 päeva jooksul kohtuotsuse jõustumisest oma ajaveebis teiste sissekannetega sarnases tähesuuruses ja kujunduses ja hoidma seda teadet ajaveebi esilehel vähemalt 20 päeva.

Samuti peab Krištafovitš lõpetama Kõlvarti au teotamise ning eemaldama ajaveebist tüli tekitanud sissekanded viie päeva jooksul kohtuotsuse jõustumisest.

Kõlvart kaebas Krištafovitši kohtusse, kui too oli oma ajaveebis 2011. aasta kevadel kirjtuanud, et Kõlvart on Vene saatkonna kontaktisik, on riskiks julgeolekule, on Eesti suhtes vaenulikult meelestatud ning omas tihedaid sidemeid kuritegeliku maailmaga.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: