Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Seppik: mina ei olnud Ühtse Venemaaga koostöölepingu sõlmimisel eestkõneleja

Foto: Postimees/Scanpix

Endine Keskerakondlane ja praegune Reformierakonna liige Ain Seppik ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud telefoniintervjuus, et tema ei olnud erakonnaga Ühtne Venemaa koostööleppe sõlmimisel kõige suurem eestkõneleja ning toonitas, et Keskerakonda juhib ikka, alati ja igavesti Edgar Savisaar.

Eile ütles Kadri Simson "Aktuaalse kaamera" otse-eetris, et 2004. aastal sõlmitud koostöölepingu põhiline eestvedaja oli just Seppik. "Juba 10 aastat tagasi, kui koostöölepingule alla kirjutati, ei kirjutanud mina peasekretärina sellele alla. Toona oli kõige kõvem eestkõneleja Ain Seppik, kes sai ka allakirjutajaks. Ilmselt tuleks temalt ka täna rohkem pooltargumente kui mina leian," rääkis Simson.

Seppiku sõnul on Simsonil halb mälu. "Kadri Simsonil on selle mäluga vaadake üldse probleem viimasel ajal, noor inimene. Kui te panete tähele, siis oli tal see rahaskandaal siin suvel, kui Tarmo Lausing rääkis temast ja mustast rajast, siis Kadri Simson oli jälle puu otsas ja midagi ei mäletanud. Nüüd on see Vene leping, mis on talle ilmselt ebameeldiv ning nüüd on ta jälle kuidagi kõrval, midagi ei tea, midagi ei mäleta," ütles Seppik.

"Ometi on ta üle kümne aasta juhtinud koos Edgar Savisaarega Keskerakonda ja teab väga hästi, mis erakonnas toimub ja kuidas erakonda juhitakse," jätkas ta.

Seppik märkis, et ta ei mäleta, et ta oleks osalenud koostöölepingu teksti koostamisel. "Seda tehti nähtavasti kontorite vahelise koostöö vormis nagu seda ikka tehakse, aga lõppude lõpuks oli see siis juhatus, kes selle otsustas ja volitas siis mind ja Mailis Repsi sellele alla kirjutama," rääkis Seppik.

Keskerakonna juhatus otsustas teisipäevasel koosolekul, et järgmisel juhatuse istungil arutatakse koostööprotokolli lõpetamist Venemaa võimuparteiga Jedinaja Rossija (Ühtne Venemaa).

Toimetaja: Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: