Keskerakond tahab jätkuvalt ülestõusmispühade 2. püha riigipühaks muuta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Pärnu Postimees/Scanpix

Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Priit Toobal esitab põhiseaduskomisjoni esimehele Rait Marustele homme palve jätkata Keskerakonna esitatud seaduseelnõu menetlemist, mis muudaks jõustumisel ülestõusmispühade 2. püha riigipühaks ja puhkepäevaks.

„Arvestades saabunud ülestõusmispühasid on paslik riigikogu koalitsioonile taaskord meelde tuletada, et üks väga hea eelnõu seisab sahtlis juba alates 2011. aasta septembrikuust,” ütles Toobal.

Toobali sõnul nentis riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees, reformierakondlane Rait Maruste jaanuaris isegi, et Eestis ujutakse teisel ülestõusmispühal töötades kangelaslikult vastuvoolu ning mõistlik oleks see päev riigipühaks muuta.

Toobal märkis, et ka Eesti Kirikute Nõukogu on eelnõule toetust avaldanud. „Samasisulise ettepanekuga pöördus jaanuaris vabariigi valitsuse poole lisaks ka Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku ja Lääne maavalitsuse ühiskomisjon," kinnitas Toobal.

„Kuna sotsid on varasemalt antud eelnõule oma toetust avaldanud, siis nüüd valitsuses olles on neil võimalik omalt poolt selle menetlemist kiirendada. Loodetavasti saavad juba järgmisel aastal Eesti inimesed ülestõusmispühade 2. pühal puhata, nagu seda teeb kogu Euroopa,” ütles Toobal.

Ülestõusmispühade teine püha ei ole puhkepäev Euroopa Liidu riikidest vaid Eestis, Maltal ja Portugalis.

Sel päeval ei toimi pangatehingud ning puhkavad ka Euroopa Liidu institutsioonid. Viimati sai Eesti riigipüha juurde 2005. aastal, kui Keskerakonna algatusel võeti riigikogus vastu seadus, mis kuulutas jõululaupäeva riigipühaks.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: