Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti kaitseväelased Kesk-Aafrika Vabariigis said operatsioonimedalid

Autor/allikas: kaitseväe peastaap/Kristel Maasikmets

Eile said Kesk-Aafrika Vabariigis teenivad Eesti kaitseväelased pidulikul rivistusel Ucatexi baasis Banguis EUFOR RCA operatsioonimedalid.

Euroopa Liidu vägesid Kesk-Aafrika Vabariigis oli tulnud tervitama ka Euroopa Liidu sõjalise komitee esimees kindral Patrick de Rousiers. Kindral tänas üksusi panuse eest Euroopa Liidu operatsioonil Kesk-Aafrika Vabariigis ning tunnustas sõdureid nende pühendumise ja entusiasmi eest.

Samuti osalesid rivistusel ja jagasid operatsioonimedaleid Euroopa Liidu väekontingenti juhtiv prantsuse kindralmajor Philippe Pontiès ja EUFORi Kesk-Aafrika vägede kohapealne ülem prantsuse brigaadikindral Thierry Lion.

Eesti kaitseväelased teenivad Kesk-Aafrika Vabariigis alates mai algusest ning nende ülesanne on läbi viia julgestus- ja toetusoperatsioone, et võimaldada Aafrika Liidu rahuvalvemissioonil ja Prantsuse üksustel viia läbi vahetuid operatsioone. Eesti kaitseväe jalaväerühma missioon Kesk-Aafrika Vabariigis kestab augusti lõpuni.

Euroopa Liidu sõjaline operatsioon Kesk-Aafrika Vabariigis on kavandatud kestma kuni selle aasta lõpuni. Operatsioonil osalevad Prantsusmaa, Eesti, Hispaania, Holland, Luksemburg, Itaalia, Soome, Rumeenia, Poola, Saksamaa, Läti, Leedu, Ühendkuningriigid ja Gruusia.

Toimetaja: Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: