Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Nazarbajev Eesti suursaadikule: olukord Ukrainas tekitab muret

Suursaadik Jaan Reinhold ja Kasahstani president Nursultan Nazarbajev
Suursaadik Jaan Reinhold ja Kasahstani president Nursultan Nazarbajev Autor/allikas: Kasahstani presidendi administratsioon

Eile andis Eesti uus suursaadik Kasahstani vabariigis Jaan Reinhold Kasahstani presidendile Nursultan Nazarbajevile oma volikirja. Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses kõnelesid president Nazarbajev ja suursaadik Reinhold riikide kahepoolsetest suhetest.

President Nazarbajev märkis, et Eesti on Kasahstani jaoks oluline majanduslik ja poliitiline partner Läänemere regioonis ning avaldas lootust, et koostöö kahe riigi vahel tiheneb tulevikus. Nazarbajev nimetas suurt potentsiaali omavate koostöövaldkondadena keskkonnakaitse, energeetika, uued tehnoloogiad ja logistika. Kasahstani president tundis huvi viimaste arengute vastu Eestis.

President rõhutas oma kõnes, et pingekolded Ukrainas, Lähis-Idas ja mujal tekitavad sügavat muret ning lahenduste otsimisel tuleb hoiduda olukorra eskaleerimisest.

Suursaadik Reinhold kinnitas, et Kasahstanist lähtuvad kaubaveod on jätkuvalt oodatud Eesti sadamatesse ja raudteele, mida iseloomustavad kaasaegne taristu ja paindlikud tariifid teenustele.

Reinhold rõhutas ka koostöövõimalusi IT-valdkonnas, mille osas Eesti areng on leidnud tunnustust, võimaldades seetõttu pakkuda oma teenuseid ja kogemusi ka partnerriikidele. Suursaadiku hinnangul väärivad tunnustust Kasahstani sammud keskkonnakaitse ja uute energiate rakendamise valdkonnas seoses EXPO maailmanäituse toimumisega Astanas 2017. aastal.

Suursaadik Jaan Reinhold on sündinud 1970. aastal Valgas, lõpetanud Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna ajaloo erialal. Enne Eesti välisteenistusse astumist 2003. aastal töötas Jaan Reinhold ajakirjanikuna raadiojaamas Vaba Euroopa. Aastatel 2006-2010 oli Reinhold Vilniuse suursaatkonna 2. sekretär majandusküsimustes, seejärel välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostöö osakonna äridiplomaatia ja analüüsi büroo direktor. Alates 2011. aasta märtsist kuni tööleasumiseni Astanas töötas Reinhold peakonsulina Shanghais, Hiina Rahvavabariigis. Eesti Vabariigi Suursaatkond Kasahstani Vabariigis on akrediteeritud ka Kõrgõzstani, Tadžikistani Vabariiki ja Türkmenistani.

Suursaadik Jaan Reinhold on abielus, peres kasvavad poeg ja tütar.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: