Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii: Kaitseväelased kinkisid KAVis kohalikule politsei eriüksusele töövahendeid ja mööblit

Kesk-Aafrika Vabariigis teenivad Eesti kaitseväelased tänasid kohalikku politsei eriüksust koostöö eest ning kinkisid neile töö- ja olmevahendeid ning mööblit.

Kaitseväe Kesk-Aafrika Vabariigi kontingendi ülema kolonelleitnant Sten Alliku sõnul on kohalik politsei eriüksus üks paremini organiseeritud üksusi Banguis, kuid nende tingimused ja vahendid tööks on üsna olematud, sest eelmise aasta lõpus ja selle aasta alguses rööviti ja varastati tühjaks nende jaoskondi.

"Juba see avaldab muljet, kuidas nad olematute vahenditega püüavad oma ülesannet täita ning sealjuures nad ei hädalda. Neile kulub iga asi ära," ütles kolonelleitnant Allik.

"Kohalike üksuste toetamine on ka meie endi huvides, et see töö, mida siin teinud oleme, ei kaoks tühja. Kohalikud üksused võtavad siinse julgeoleku tagamise üle ja peavad seda turvalisust, mida siin loonud oleme, edasi kandma."

Kohaliku politsei eriüksuse ülem kapten Bienvenu Zokoue ütles, et eestlaste kingitus tuli neile täieliku üllatusena ja nad on selle eest väga tänulikud.

"Näete meie maja siin, meil pole isegi mööblit siin, samuti on meil oma sõidukite hooldamisega probleeme, sest pole vahendeid. Nii et iga asi, mille tõite, on meile suureks abiks," ütles kapten Zokoue ning lisas, et kõikidest välismaa üksustest on eestlased esimesed, kes on teinud sellise žesti.

Eesti kaitseväelased kinkisid kohalikele politseinikele mitu lauda ja tooli, kontoritarbeid, erinevaid õlisid sõidukite hooldamiseks, välidušši komplekte, pesumasina ja muud.

Eesti kaitseväelased teenivad Kesk-Aafrika Vabariigis alates mai algusest ning nende ülesanne on läbi viia julgestus- ja toetusoperatsioone, et vabastada Aafrika Liidu rahuvalvemissiooni ja Prantsuse üksuseid vahetute operatsioonide läbiviimiseks. Eesti kaitseväe jalaväerühma missioon Kesk-Aafrika Vabariigis kestab augusti lõpuni.

Euroopa Liidu sõjaline missioon Kesk-Aafrika Vabariigis on kavandatud kestma kuni selle aasta lõpuni. Missioonil osalevad Prantsusmaa, Eesti, Hispaania, Holland, Luksemburg, Itaalia, Soome, Rumeenia, Poola, Saksamaa, Läti, Leedu, Ühendkuningriigid ja Gruusia.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: