Vanadekodu varjus narkoäri pidanud inimesed pandi pikaks ajaks vangi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Harju maakohus saatis Tallinnas vanadekodu varjus ulatuslikku narkoäri pidanud majaperenaise, tema pojad ning nende kolm abilist pikaks ajaks vangi.

Svetlana Trošina ja tema poegade suhtes, kes mittetulundusühingule "Heaolu" kuuluvas vanadekodus narkoäri pidasid, alustas politsei menetlust eelmisel aastal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kriminaalmenetlust nimetatud isikute osas alustati poolteist aastat tagasi, aga esimesed vihjed hakkasid tulema mõni kuu enne seda. Lisaks hakkasid Niidi tänava piirkonnas kasvama varavastased kuriteod ja nii me jõudsimegi selle Niidi 25 aadressini," rääkis Põhja prefektuuri narkokuritegude talituse juhtivuurija Margo Kiviste.

Kuigi üks perepoegadest neelas kinnipidamisel suure koguse fentanüüli ja sattus koomaseisundis haiglasse ning majaperenaine, narkoäri peamine organisaator Svetlana Trošina lasti eeluurimise ajal vanglast väidetavalt kehva tervise tõttu välja, olid mõlemad nüüd siiski koos kaaslastega kohtupingis ja võtsid vastu narkokuritegude eest määratud karistused.

Svetlana Trošinale määrati kuus aastat, tema pojad Jevgeni ja Konstantin said narkootiliste ainete käitlemise ja müügi eest kümme aastat ning nende kolm abilist kuni üheksa aastat vangistust. Niisiis tuleb vanglasse tagasi minna ka Trošinal.

"Tema enda taotlus kohtuistungil oli, et tema tervisliku seisundi osas määrataks ekspertiis. Kohus selle rahuldas ning ekspertiisi vastus oli, et tema tervis on sedavõrd taastunud, et ta saab osaleda kohtuiostungil ning kui kohus määrab, siis saab kanda ka vabaduskaotuslikku karistust," selgitas Põhja ringkonnaprokurör Leelet Kivioja.

Äsjase kohtulahendiga pole see kurb ja kõhedusttekitav lugu aga kaugeltki lõppenud. Majanduspolitsei laualt prokuratuuri jõudis äsja ka Svetlana Trošina ning tema kaaslaste võimalik kelmuse süüasi, mis kohtuotsuseni jõudes peaks loodetavasti andma vastused küsimustele, miks tegid vanainimesed Svetlana Trošina nimele üldvolitused, mis võimaldasid Trošinal maha müüa nende korterid ning omastada nende pangakontodel oleva raha, kas vanuritel olid olemas vajalikud ravimid ning kas ja millises koguses neid neile anti.

"Seda on keeruline öelda, kui palju täpselt see narkoäri vanainimesi mõjutas, aga ilmselgelt näitas meie uurimine, et põhirõhk selles peres läks ikkagi narkoärile," ütles Kiviste.

Teenuse kvaliteedi seadis kahtluse alla ka aasta tagasi antud intervjuus Põhja-Tallinna sotsiaalhoolekande osakonna juhataja Mart-Peeter Erss. "Enamik vanainimesi pigem magavad suurema osa ajast ja on üsna viletsas olukorras. Oleme informeerinud ka nende vanurite lähedasi. Olukord ja selle teenuse kvaliteet on seal ääretult kahtlane," ütles ta mullu.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: