Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ansipi kabinetiülem: digitaalsele ja füüsilisele kaubale peavad kehtima ühesugused reeglid

Juhan Lepassaar
Juhan Lepassaar Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Euroopa Komisjoni asepresidendi ja digitaalse ühisturu voliniku Andrus Ansipi kabinetiülema Juhan Lepassaare sõnul peab Euroopa seadusandlus arvestama ka tehnoloogiat, mis jõuab meie ellu alles 20–30 aasta pärast.

Juhan Lepassaar rääkis Eesti Päevalehele, et digitaalse ühisturu loomine tähendab seda, kus kaubad, teenused, tööjõud liiguvad vabalt ning see toimiks nii ka digitaalselt.

"Ehk juhul kui teenus või kaup on digitaalne või kui võrk n-ö aitab füüsiliste kaupade või teenustega kauplemisele kaasa, kehtiks samad reeglid," märkis Lepassaar.

"20–30 aastat tagasi siseturu regulatiivset raamistikku tehes ei nähtud ette, et internet meid nii palju mõjutab. Peame vaatama üle kogu siseturu seadusloome, et kas see lubab neil vabadustel, mis füüsilises maailmas on, toimida ka digitaalses maailmas," ütles Lepassaar.

Lepassaar tõi näitena intelligentse transpordi, kus autod tänaval omavahel suhtlevad. "Praegu me seda ei näe, kuid võib olla 10-20 aasta pärast on see reaalsus ja meie praegu loodav seadusandlik ruum peaks lubama ka sellel toimida," tõdes Lepassaar ja lisas, et siin tulebki mängu digitaalse ühtse turu asepresident Ansip, kelle esimene ülesanne on sellise teema arutamiseks ühe laua taha eri pooled.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: