Venemaa alandab kange alkoholi minimaalset jaehinda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Viinapood
Viinapood Autor/allikas: RIA Novosti/Scanpix

Venemaa föderaalse alkoholituru reguleerimise ameti (RAR) käskkirjaga alandatakse alates 1. veebruarist esimest korda selle ameti ajaloos kange (üle 28-protsendise) alkoholi minimaalset jaehinda.

Pooleliitrine 40-kraadine viin, mille miinimumhind on praegu 220 rubla (tänase kursiga ümberarvestatult umbes 3,29 eurot), maksab 1. veebruaril 185 rubla (umbes 2,77 eurot), rääkisid agentuuridele TASS ja Interfaks allikad RAR-is.

RAR-i pressitalituse teatel avaldatakse ametlikud kommentaarid selle kohta hiljem.

Detsembri algul rääkis RAR-i juht Igor Tšujan, et valitsus ei tõsta 2015. aastal kange alkoholi jaemüügi miinimumhinda, mis on seotud alkoholiaktsiisi määra külmutamisega 2015. ja 2016. aastaks. Praegu on see 500 rubla ühelt liitrilt puhtalt piirituselt. Seega on pooleliitrise pudeli tavalise viina hinnas 100 rubla aktsiisimaksu, kirjutas top.rbc.ru.

Viina hinna tõstmata jätmise veel üks põhjus on Tšujani sõnul varimajanduse osa suurenemine alkoholiturul: madala sissetulekuga tarbijad ei ole valmis maksma praegust hinda ja lähevad üle surrogaatidele - samagonnile, "meditsiinilistele" vedelikele ja ebaseaduslikule toodangule, mida realiseeritakse "alternatiivsete" kanalite kaudu.

Üks allikas suures alkoholikompaniis rääkis, et algatus kange alkoholi hinna alandamiseks tuli presidendi administratsioonist pärast Vladimir Putini avaldust, et piiritusjookide hinna tõstmist ei saa lubada. 24. detsembril rääkis Putin riiginõukogu ja kultuuri- ja kunstinõukogu ühisistungil, et võitlus elanikkonna alkoholitarvitamisega hindade tõstmise teel annab soovitule vastupidiseid tulemusi. Tema sõnul kasvab sel juhul surrogaattoodete tarbimine. Putin kutsus üles võitlema alkoholiga tervete meetoditega.

Toimetaja: HeikkI Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: