Rahva Ühtsuse Erakond läheb valimistele 36 kandidaadiga

Foto: Postimees/Scanpix

Valimistel esimest korda osalev Rahva Ühtsuse Erakond kinnitas kolmapäeva õhtul valimisplatvormi. Valimistele minnakse 36 kandidaadiga ning erakonna juht Kristiina Ojuland loodab, et erakond ületab valimiskünnise ja jõuab oma esindusega ka riigikokku.

Rahva Ühtsuse Erakonnal pole sellist raha, et riputada üles kandideerijate näopilte. Kampaaniat tehakse sotsiaalmeediat kasutades. Telereklaamid tehakse oma erakonna jõududega. Kristiina Ojuland ütleb, et kandideerimas on inimesed, kes varem pole poliitikas osalenud - ehk siis kandidaadid päris elust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Rahva Ühtsuse Erakond on esindatud kõikides ringkondades ja nimekirjas, mis homme vabariigi valimiskomisjoni viiakse, on 36 nime. Ojulandi sõnul on tegemist valdavalt nö uute nägudega.

"Küll aga inimesed, kes on esinumbrid kohtadel, on oma ringkonnas, maakonnas tuntud ja tublid inimesed, keda teatakse kohaliku ajakirjanduse kaudu ja keda tuntakse kohalike arvamusliidrite kaudu," sõnas Ojuland.

Alates 1992. aastast on Ojuland riigikogu valimistel kandideerinud Virumaal ja kandideerib seekord samuti Lääne-Virumaal. Ojuland ütles, et vanematele ja suurematele erakondadele suudavad nad pakkuda alternatiivi oma värskete ja julgete ideedega ja tõi näite meditsiinisüsteemi reformimisest.

"Kõige rohkem ja põhjalikumalt oleme analüüsinud meie meditsiinisüsteemi. Inimesed peavad Eestis saama normaalset arstiabi. Iga inimese eest maksab tööandja iga kuu tervisekindlustust. Aga täna me oleme nii hullus seisus, et inimesed, kes on jäänud haigeks vajavad arstiabi, aga nad ei saa seda õigel ajal. Selline olukord peab muutuma ja päris kiiresti," rõhutas Ojuland.

Ojuland lisas, et neil on samuti ideid, mis puudutavad makse, haridust ja riigireformi.

Erakonna volikogu kinnitas kolmapäeval valimisplatvormi ja arutas poliitilist olukorda. 31. jaanuaril saab aasta Rahva Ühtsuse Erakonna asutamisest.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: