RÜE soovib liituda Vabaerakonna, EKRE või Isamaaga

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Pavo Raudsepp. Autor/allikas: RÜE

Rahva Ühtsuse Erakonna (RÜE) esimees Pavo Raudsepp ütles, et erakonna liikmed soovivad liituda Vabaerakonna, EKRE või Isamaaga ja siis selle erakonna ridades riigikogu valimistele minna. RÜE-le tähendaks see lõppu.

Raudsepp ütles ERR-ile, et loodab septembrikuu jooksul ametliku liitumiseni jõuda.

"Me oleme kõigi kolmega läbirääkimistes olnud ja meile on jäänud üks pinna peale. Mehed on kokkuleppinud ja käed on löödud, aga allkirjadeni veel ei ole jõutud," ütles Raudsepp.

Ta ei soovinud veel öelda, millise erakonnaga tõenäoline liitumine võiks olla.

Raudsepp rääkis, et tema esialgne soov oleks üldse koondada Eesti parempoolsed erakonnad RÜE, Vabaerakond, EKRE ja Isamaa üheks erakonnaks ja niimoodi valimistele minna. Reformierakonda Raudsepp parempoolseks erakonnaks aga ei pea. "Nad on minu jaoks väga segane seltskond. Reformist ei tea nad enam ammu enam midagi ja parempoolsusest on nad ka ikka väga kaugel," sõnas ta.

"Me oleme ikkagi kokkuvõttes nii väikesed ja nii nõrgad. Väikestel parteidel väga suurt väljavaadet ei ole," selgitas Raudsepp.

Raudsepp rääkis veel, et kui kellegiga liituda siiski ei õnnestu, siis paneb RÜE kokku oma valimisnimekirja ja läheb sellega valimistele.

"Me ei ole nii võimuahned, kuivõrd me muretseme pigem Eesti päriselanike pärast palju rohkem kui muud parteid. Ma jään endiselt seda meelt, et kui mu ema on Eestis viis last sünnitanud, siis tema võiks samamoodi ilusas korteris elada, kus on värviteleviisor ja LED-tuled ööpäevaringselt põlemas. Ma ei tea, kas te Vao külas olete käinud. Minu mõistusesse see ei mahu, et inimesed, kes pole meie riigi jaoks ühtegi liigutust teinud, saavad ilusa LED-tuledega maja ja meie majadelt kukub krohvi. Ma loodan, et te olete Eestimaal ringi kõndinud ja saate aru, millest ma räägin. Ma olen pigem seda meelt, et põliselanikud peavad siin riigis hästi elama. Mind see nahavärv väga ei huvita, aga ma olen seda meelt, et kui meie inimesed on siin aastasadu tööd ja higi näinud, siis nendesse inimestesse tuleb suhtuda paremini kui sissetulejatesse," andis Raudsepp aimu RÜE maailmavaatest.

RÜE-l oli 28. augusti seisuga 513 liiget, erakonnal peab Eestis tegutsemiseks olema vähemalt 500 liigte. Raudsepa sõnul erakond liikmeskonna kasvatamiseks praegu mingeid samme ei plaani.

Endise reformierakondlase ja kunagise välisministri Kristiina Ojalandi loodud Rahva Ühtsuse Erakond registreeriti erakonnana 2014. aasta 4. septembril.

2014. aasta Euroopa Parlamendi valimistel toetas RÜE oma ellukutsuja Kristiina Ojulandi kampaaniat. Ojuland kogus üksikkandidaadina 0,9 protsenti häältest, teda toetas 3024 valijat.

2015. aasta riigikogu valimisteks pani erakond välja nimekirja, kuhu kuulus 36 kandidaati. Üleriigilise nimekirja esinumbrid olid Kristiina Ojuland, Andrus Soopalu ja Piret Haljend. RÜE sai alla ühe protsendi häältest ja valimiskünnist ei ületanud.

Pavo Raudsepp oli aastatel 2004-2014 Reformierakonna liige.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: