Liisa Tagel: Putini sõus oli absurdihetki, mis ohjeldamatult naerma ajasid ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Iga-aastast Putini otseliini sõud jälginud Postimehe välisuudiste toimetaja Liisa Tagel ütles, et Putini esinemine oli meie silmis totaalne musta valgeks pesemine ning seal oli hetki, mis ohjeldamatult naerma ajasid, sest midagi muud selle peale teha lihtsalt ei oska.

Venemaa president Vladimir Putin vastas täna ligi neli tundi kestnud televisiooni ja raadio otseülekandes rahva küsimustele. Presidendile laekus tänavu rekordarv, üle 800 000 küsimuse ning saate ajal saabus veel kolm miljonit sõnumit.

Postimehe välisuudiste toimetaja Liisa Tagel ütles, et sel aastal oli sõu põhjalikum kui eelmisel aastal.

"Kenasti vaheldus see, kuidas näidati Putinit stuudios, siis lülitati kuhugi Venemaa nurka, kus esitasid küsimuse kohalikud inimesed, siis tulid ka videoläkitused, näiteks sel aastal Siberit laastanud ja Hiinasse jõudnud tulekahju üleelanud naiselt – see oli koht, kus sai näidata, kui emotsionaalne ja kaasaelav inimene on Putin. Heatahtlik president, keda saatejuht pidi vaigistama – see on videoläkitus, te ei saa teda lohutada," rääkis Tagel ja lisas, et sõu oli korralikult lavastatud.

"2013. aastast saadik näeb selle saate formaat ette seda, et presidendiga saab diskuteerida – sisse on kirjutatud see, et on küsimused ja mõni küsimuse esitaja saab küsida ka jätkuküsimuse. Ega see üle paari lause ei kesta," sõnas Tagel.

Saates näidati tema sõnul seda, kuidas Venemaa tegelikult aitab, loomulikult ainult aitab ukrainlasi.

"Saatelõik oli ka sellest, mis toimub Rostovi oblastis, kus on Ukraina põgenikud. Neil lasti esitada küsimus – ega ometigi Venemaa Ukrainaga sõtta ei astu seepärast, mida Ukraina piiri ääres teeb. Selle peale Putin lohutas küsijaid, et Venemaa osalus on ainult juhuslik ja ainult siis kui Ukraina mürsukillud kogemata Venemaa pinnale on langenud. Ehk siis Venemaa ei tee mitte midagi ja see eitus on täiesti totaalne," rääkis Tagel.

Ta lisas, et sõus oli hetki, mis ohjeldamatult naerma ajasid.

"Seal oli lihtsalt niivõrd võrratuid absurdihetki, et midagi muud ei oska teha. Loomulikult lisandus see, kuidas Putin jagab suhtenõuandeid," lisas Tagel.

Tagel ütles, et Venemaal on jätkuvalt inimesi, kes vaatlevad sellist Putini ettevõtmist kui tsirkust.

"Tahaks vähemalt loota, et see ei pane mõnda Putinisse kriitiliselt suhtuvat inimest arvama, et ma eksisin siiamaani ja Putin on tegelikult aus ja õige ja hea," sõnas Tagel.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Ringvaade"Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: