Algas kevadine räimepüük

Foto: ERR

Kevadine räimepüügi hooaeg on alanud. Hommikuti ootavad räimehuvilised kail, et merehõbedat otse paadist, kalurite enda käest osta. Nii saab eriti värske kala ja ka hind on soodsam kui poest või turult ostes - üks euro kilost.

Tänavune räim paistab mullukevadisest suurem ja kokkuostjadki pakuvad seetõttu kaluritele eelmise aastaga võrreldes kümme protsenti kallimat hinda, nimelt 19 senti kilo eest. Kalurite arvates on aga räim nagu räim ikka, oli ilus eelmisel kevadel ja nüüdki, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kalur Tarmo Luks ütles, et tänavu tundub räim isegi suurem kui eelmisel kevadel. Kaluri sõnul on kevadräim hakanud tulema enam-vähem samal ajal kui eelmisel aastal. Püük aga kestab pikemat aega, sest nüüd on kvoot jaotatud püügivahedite peale. Varem käis püük nii-öelda kiiruse peale ja võis juhtuda, et kvoot sai täis, aga mõnda püügipiirkonda polnud räim veel jõudnudki. Kalurid nimetasid sellist korda olümpiapüügiks.

Kes räimetoite armastavad, neile on kevadräim väga oodatud leivakõrvane. Viljandist Pärnusse räime ostma tulnud Virve Velbaum arvas, et seda kala peaks kahte moodi toiduks valmistama. "Ikka vanaaegset moodi muna sees ja panni peal ja võib-olla, kui aega rohkem on, siis marineerima ka."

Kalapaadid jõuavad Pärnus Japsi kaile tavaliselt hommikul üheksa paiku.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: