IRL-i uueks esimeheks valiti Margus Tsahkna ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1433599697000 | amCalendar}}
Foto: Martin Dremljuga/ERR

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) üldkogu valis täna erakonna uueks esimeheks sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna.

Tsahkna kogus ülekaalukalt 685 häält. Lisaks Tsahknale pürgis IRLi juhiks ettevõtja Jaan Männik, kellele anti 210 häält. Suurkogul osales 935 liiget.

Senine esimees Urmas Reinsalu teatas pärast kaotust riigikogu valimistel, et tema enam erakonna juhiks ei kandideeri.

IRL-i suurkogu toimus olukorras, kus äsja oli lahvatanud skandaal seoses suure hulga kriminaalse minevikuga isikute erakonnaga liitumisega vahetult enne uue juhtkonna valimist. Margus Tsahkna tahab erakonna kaotsiläinud näo taastamiseks tõsta taas kilbile vanad väärtused - kaasaegse rahvusriigi, avatud majanduspoliitika, väga selge keele-, kodakondsus- ja ka immigratsioonipoliitika. Kõigepealt tuleb aga erakonna sees sotid selgeks teha.

"Kindlasti ei lähe enam jooned vana Isamaa ja vana Res Publica vahelt, vaid täna lähevad jooned nende inimeste vahelt, kes usuvad, et erakonnal on tulevikku, ja nende vahelt, kes on juba mitmendat korda kasutanud ebaausaid võtteid, manipulatsioone. Ma ütlesin ka oma kõnes, et ma rakendan plats-puhtaks-põhimõttel oma ettepanekud. Enam siin erakonnas selliseid asju ei tehta," ütles vastne esimees "Aktuaalsele kaamerale".

Manipulaatorite nimesid Tsahkna siiski nimetada ei taha. "Eks me erakonnas teame neid, aga ma loodan, et uus aukohus, mis täna valiti, nüüd juba järgmisel nädalal võtab need teemad ette," ütles ta.

Et IRL-i sisemised lahkhelid ei lähe enam endiste isamaalaste ja respublikaanide vahelt, vaid eetiliste väärtuste põhjal, kinnitavad ka aseesimeesteks valitud Kaia Iva ja Marko Mihkelson.

"Kindlasti ei ole need sisemised jõujooned täna määratletavad mingil määral seeläbi, kas keegi on kunagi kuulunud Res Publikasse, Isamaaliitu, ERSP-sse või teise erakonda, kes meie erakonnas aegade jooksul esindatud. Pigem on küsimus sellest, kuidas hinnata ikkagi viimastel valimistel saadud kaotust, kus me ikkagi jäime ilma 9 mandaadist," ütles Mihkelson.

Margus Tsahkna on olnud XI, XII ja XII riigikogu koosseisu liige. Aastatel 2007-2011 oli ta rahanduskomisjoni liige, 2011-2014 sotsiaalkomisjoni esimees ning 2014-2015 sotsiaalkomisjoni aseesimees.

Aastatel 2011-2014 oli Tsahkna Eesti Haigekassa nõukogu aseesimees, 2007-2011 Eesti Keskkonna Investeeringute Keskuse nõukogu liige.

Erakonna aseesimeesteks valiti Marko Mihkelson, Kaia Iva ja Siim Kiisler.

IRL-i uude eestseisusesse kuuluvad Viktoria Ladõnskaja, Urmas Reinsalu, Tunne Kelam, Helir-Valdor Seeder, Juhan Parts, Mart Nutt, Raivo Aeg, Linda Eichler, Riina Solman, Sven Sester, Tarmo Kruusimäe, Tõnis Palts, Priit Sibul, Ken-Marti Vaher, Sirle Rosenfeldt, Andrus Saare, Olle Koop, Peeter Laurson, Aivar Kokk ja Ulla Preeden.

Erakonna aukohtu liikmed on: Aivo Üprus, Toomas Tõniste, Helen Hääl, Kert Karus, Reet Trei, Andrus Luus, Ann Räämet, Andres Noormägi ja Mari Agarmaa.

IRL-i revisjonikomisjoni valiti Ants Pauls, Erik Sandla, Siim Kabrits, Vesse Vesiaid ja Mari Suurväli.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: